جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تصادفات فوتی در جاده نیر،سراب به صفر رسید - خبر

 

 

تصادفات فوتی در جاده نیر،سراب به صفر رسید

فرمانده پلیس راه اردبیل - سراب از کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی در جاده نیر ، سراب خبرداد.

تصادفات فوتی در جاده نیر،سراب به صفر رسید

سرهنگ فخرالدین اصغری اظهارکرد: در اجرای طرح زمستانی و تصادفات منجر به جرح و فوت در مسیر اردبیل - سراب هیچ گونه تصادف منجر به جرح و فوت در این جاده رخ نداده است.

او افزود: هشت گروه و تیم گشت با ظرفیت ۲۴ نفر نیروی پلیس راه به صورت شبانه‌روزی در محورهای اصلی و فرعی حضور دارند که در بارش‌های برف اخیر به سرنشینان خودروهای در راه مانده امدادرسانی کردند.

فرمانده پلیس راه اردبیل سراب از رانندگان و مسافران خواست تا علاوه بر رعایت سرعت مطمئنه در این فصل ، وسایط نقلیه خود را به زنجیرچرخ و وسایل گرمایشی تجهیز کنند.

وی از همکاری این ارگان با دهیاران در راستای شناسایی محل پرخطر و نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راستای کاهش تصادفات  با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد. 

سرپرست فرمانداری نیر هم در این نشست با اشاره به آغاز طرح زمستانی از آمادگی تمامی گروه‌های ذیربط با این طرح خبرداد و گفت: ۲۳ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان نیر با ۳۶ نفر راهدار به صورت شبانه‌روزی در خدمت مسافران و رانندگان هستند.

شجاع اقبالی بر لزوم رفع نقاط حادثه‌خیز در جاده نیر - اردبیل و بالعکس اشاره کرد و افزود: از جمله نقاط مهم حادثه‌خیزی که باید رفع شود ، تقاطع چای سقرلو و ویند کلخوران می‌باشد، که اگر رفع نشود منجر به حادثه خواهد شد.

وی از نصب علائم هشدارهنده در این مسیر خبر داد و افزود: مسئولان استانی ذیربط باید در زمینه رفع اساسی این مشکل اقدام کند.

وی به لکه‌گیری موقت خیابان اصلی و برخی از معابر فرعی شهر نیر هم اشاره کرد و گفت: تا زمان مساعد شدن شرایط جوی لکه‌گیری به صورت موقت توسط شهرداری نیر صورت می‌گیرد.

فرماندار نیر به ساماندهی خودروهای خطی نیر - اردبیل و اردبیل - کورائیم خبرداد و افزود: در راستای ساماندهی کرایه‌های این مسیرها اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اقدام می‌کنند.