رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تصادفات حوزه درون‌شهری استان اردبیل ۲۲ درصد کاهش یافت - خبر

 

 

تصادفات حوزه درون‌شهری استان اردبیل ۲۲ درصد کاهش یافت

رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: تصادفات منجر به فوت حوزه درون شهری در هشت ماهه سال گذشته ۲۳ نفر بود که امسال با ۵ نفر کاهش به ۱۸ نفر رسیده است.

تصادفات حوزه درون‌شهری استان اردبیل ۲۲ درصد کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رحیم آقامحمدیان در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: تصادفات منجر به فوت حوزه درون شهری در هشت ماهه سال گذشته 23 نفر بود که امسال با 5 نفر کاهش به 18 نفر رسیده است.

وی افزود: 56 درصد فوتی‌های تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند که بیشتر دلیل این تصادفات عدم توجه به جلو از سوی رانندگان و سرعت غیرمجاز است.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: با توسعه کنترل مکانیزه تخلفات راهور علاوه بر کاهش تصادفات شاهد اجرای طرح‌های مختلفی از جمله طرح زوج و فرد در سطح استان خواهیم بود.

آقامحمدیان اظهار کرد: در هشت ماه امسال تعداد 3 هزار و 867 پلاک جدید به متقاضیان داده شده که نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی کاهش هفت درصدی را داشته است.

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی شماره‌گذاری خودروهای وارداتی 52 درصد و اسقاط خودروهای فرسوده 80 درصد کاهش یافته است.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: مهلت بخشودگی دوبرابر جرائم راهور تا 30 آذر ماه است و این زمان به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود و از هم‌استانی‌ها انتظار داریم تا در موعد مقرر نسبت به بخشودگی دو برابری جرائم اقدام کنند.

وی افزود: اعتراض به جرائم رانندگی 11.7 درصد افزایش یافته و بسیاری از مشکلات ترافیکی در اثر عملیات‌های عمرانی شهرداری‌های ایجاد می‌شود که خواستار تسریع عملیات عمرانی شهرداری‌ها هستیم.