جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

تصادفات جاده‌ای در اردبیل تا 17 درصد کاهش یافته است - خبر

 

 

تصادفات جاده‌ای در اردبیل تا 17 درصد کاهش یافته است

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: تصادفات جاده‌ای در اردبیل تا 17 درصد کاهش یافته است.

تصادفات جاده‌ای در اردبیل تا 17 درصد کاهش یافته است

سید حجت فتاحی عصر امروز در مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی در نیروی انتظامی اردبیل اظهار کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی اکثر جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان اردبیل از شرایط استاندارد و مطلوبی برخوردار است و در این سال‌ها چهار خطه شدن اکثر مسیرهای اصلی این استان در اولویت قرار گرفته است.

وی نمونه این پروژه‌ها را احداث چهار خطه اردبیل ـ مشگین‌شهر، اهتمام جدی برای چهار خطه کردن اردبیل ـ سرچم و مسیر اردبیل به سمت تبریز را یادآور شد و تصریح کرد: همه این اقدامات بستری بوده تا یک جاده ایمن و کم خطری را شاهد و ناظر باشیم.

رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به بارش‌های سنگین زمستانی در این استان و محورهای مواصلاتی کوهستانی متعدد تلاش راهداری و پلیس راه بر این بوده تا زمینه‌ای را فراهم کند که با نمک‌پاشی و برف‌روبی به موقع و همراهی خود رانندگان در استفاده از تجهیزات زمستانی سفر کم حادثه‌ای برای هموطنانمان رخ بدهد.

فتاحی افزود: در همین راستا رویکرد اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی از طریق رسانه‌های مختلف در اولویت قرار گرفته به طوریکه همین اقدامات و آگاه‌سازی رانندگان از موارد ایمنی سبب شده تا 17 درصد کاهش تلفات رانندگی در جاده‌های استان به ویژه جاده‌های صعب‌العبور همراه با تردد پرشمار اتفاق بیفتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با توجه به شرایط زمستانی در اکثر جاده‌های استان و باز بودن تمام محورها به غیر از محور خلخال – پونل، انتظار می‌رود تمام رانندگان با احتیاط بیشتر و در نظر گرفتن جوانب تنظیم سرعت مطمئنه رانندگی مناسبی را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، فتاحی اضافه کرد: کاهش تلفات در جاده‌های استان اردبیل برای سال آینده می‌تواند رغبت و انگیزه بالای گردشگران را برای حضور در این استان فراهم کند که این امر می‌تواند به فعال شدن صنعت گردشگری در این استان بیش از گذشته کمک کند.