جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تشکیل 9 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در شهرستان اردبیل - خبر

 

 

تشکیل 9 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در شهرستان اردبیل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل گفت: صندوق اعتباری خرد زنان روستایی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی در شهرستان اردبیل ایجاد شد.

تشکیل 9 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در شهرستان اردبیل

علی حسین احدی عالی ظهر امروز در جلسه تشکیل صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی شهرستان اردبیل اظهار کرد: 9 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در این شهرستان ایجاد شده است.

وی افزود: هدف از تاسیس این صندوق‌ها تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه‌های مختلف کشاورزی و افزایش در آمد خانوارهای کم در آمد از طریق پرداخت وام‌های کوچک برای انجام فعالیت‌های در آمدزا است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی، کاهش مهاجرت از روستا، کاهش فقر و ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان در روستا را از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق‌ها برشمرد.

 وی بیان کرد: بدین منظور تاکنون تعداد 9 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستاهای خلیل آباد، نوشهر، شیخ احمد، جناقرد، انزاب، ایوریق، خشکه رود و آقبلاغ رستم خان از توابع این شهرستان تشکیل و در حال فعالیت هستند.

احدی عالی در ادامه به لزوم ارتقای مهارت‌های زنان روستایی تاکید کرد و گفت: به منظور ارتقای مهارت‌های زنان روستایی عضو این صندوق‌ها و آموزش اصولی کارآفرینی، کارگاه‌های آموزشی متعدد با عنوان مهارت‌های زندگی شغلی و مهارت‌های کسب و کار ویژه اعضای صندوق‌های اعتبارات خرد و تسهیل‌گران زنان روستایی توسط کارشناسان این مدیریت در روستاهای حوزه عمل اجراء شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل بیان کرد: تشکیل این صندوق‌ها به‌دلیل توسعه و بهبود کسب و کار زنان روستایی و مشارکت آنان در بهبود اقتصاد خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند منجر به رونق تولید در منطقه شود.