رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

تشکیل وزارتخانه مستقل جوانان در دستور کار مجلس قرار گیرد - خبر

 

 

تشکیل وزارتخانه مستقل جوانان در دستور کار مجلس قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: مجلس باید تشکیل وزارتخانه مستقل جوانان را در دستور کار خود قرار دهد تا بتوان اقدامات بنیادین در حوزه جوانان انجام داد.

تشکیل وزارتخانه مستقل جوانان در دستور کار مجلس قرار گیرد

آیت‌الله سید حسن عاملی اظهار کرد: مجلس باید تشکیل وزارتخانه مستقل جوانان را در دستور کار خود قرار دهد تا بتوان اقدامات بنیادین در حوزه جوانان انجام داد.

وی گفت: اصلی‌ترین کار ما در کشور تربیت نیروی جوان فرهیخته است و هیچ کاری در دنیا دشوارتر از کار تربیت نیست زیرا استعدادهای بزرگ باید از زمان کودکی و نوجوانی در افراد کشف شود و این نیازمند تربیت درست است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان در حوزه ورزش عملکرد مناسبی داشته است اما در حوزه جوانان شاهد عملکرد مطلوبی نبوده‌ایم و این متوجه اداره کل ورزش و جوانان نیست بلکه ایرادی سیستمی است که باید از طرق دیگر حل شود.

عاملی با اشاره به اینکه ادغام سازمان ملی جوانان با حوزه ورزش کاری نسنجیده و غیر علمی بود، افزود: حوزه جوانان نیازمند تخصص‌های بسیاری است که مجموعه ورزش و جوانان از این تخصص ها بی‌بهره است.

وی ادامه داد: جوانان ما نیازمند ابزارآلاتی هستند تا به وسیله آن به بینشی عمیق از محیط پیرامون خود برسند و این ابزارآلات مانند علم و فهم عمیق از مسایل روز و تسلط بر مباحث اعتقادی می‌تواند آنان را از گزند انحرافات و شبهات موجود در جامعه نجات دهد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اضافه کرد: متاسفانه غرب به شدت در حال هویت‌دهی به جوانان ما است و آنها در حال سربازگیری از جوانان ما هستند که باید مقابله جدی و کارشناسی شده با این موضوع داشته باشیم.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: جوانان ما باید با مبانی دینی و اعتقادی آشنایی کافی داشته باشند تا بتوانند با مشکلات موجود در جامعه مقابله کنند و تجهیز جوانان به این ابزارها نیازمند عزم عمومی است.