سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

تشکیل دفتر انتقال تکنولوژی ایران و چین در اردبیل - خبر

 

 

تشکیل دفتر انتقال تکنولوژی ایران و چین در اردبیل

استاندار اردبیل در نشست با گروه 16 نفره از سرمایه گذاران، تولید کنندگان و بازرگانان چینی از تشکیل دفتر انتقال تکنولوژی ایران و چین در شهر اردبیل خبر داد.

تشکیل دفتر انتقال تکنولوژی ایران و چین در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در این جلسه آقای بهنام جو ، ضمن اعلام آمادگی کامل استان برای ارائه بسته پیشنهادی فرصتهای سرمایه گذاری در بخشهای کشاورزی ،گردشگری، صنعت وخدمات به گروه سرمایه گذاران چینی گفت: از سرمایه گذاران و مشارکت کنندگان در طرحهای عمرانی ،اقتصادی، تولیدی و گردشگری استان همه جانبه حمایت می شود.


وی تولید سالانه 5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و لزوم ایجاد صنایع تبدیلی برای این محصولات وظرفیتهای منحصر بفرد گردشگری را ازجمله زمینه های سرمایه گذاری سودده در استان اعلام کرد و افزود: داشتن امکانات متنوع جابجایی کالا و مسافر و نزدیکی به کشورهای حوزه قفقاز،روسیه و اروپای شرقی ازجمله امتیازات مهم استان اردبیل است.
 

در این جلسه "شی ونگ وی" مدیرعامل شرکت "رجیانگ ساینوی ایران "و نماینده هلدینگ چینی متشکل از 8 شرکت بزرگ این کشور گفت:این گروه برای تعریف و اجرای طرحهای مختلف و مشترک سرمایه گذاری بویژه در حوزه های صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، صنایع الکترونیک، توسعه بخش گردشگری، تولید انواع مواد شیمیایی صنعتی ، تصفیه فاضلاب و مدیریت زباله آمادگی کامل دارد.ش