سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تشکیل تعاونی بانوان بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال است - خبر

 

 

تشکیل تعاونی بانوان بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال است

مدیر تعاون استان اردبیل گفت: تشکیل تعاونی‌های بانوان بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری است.

تشکیل تعاونی بانوان بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یوسف نعمتی گفت: تاکنون در سطح استان اردبیل بیش از 190 شرکت تعاونی بانوان با تعداد یک هزار و 628 نفر عضو راه‌اندازی شده و اقدام به فعالیت های مختلف می کنند.
 
وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این تعاونی‌ها برای یک هزار و 560 نفر فرصت شغلی مشغول در گرایش‌های مختلف ایجاد شده است، گفت: تشکیل و راه‌اندازی این تعاونی‌ها نقش مهم و بسزایی در راستای ایجاد اشتغال دارد که با توجه به این امر تلاش می‌کنیم تا با حمایت از این تعاونی‌ها زمینه برای توسعه اشتغال و رونق آنها فراهم شود.
 
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به تعداد تعاونی ها در شهرستان‌های مختلف استان تصریح کرد: بیشترین تعداد تعاونی‌های بانوان در شهرستان اردبیل با 46 تعاونی و پس از آن در شهرستان بیله‌سوار با 31 تعاونی بوده و شهرستان‌های مشگین‌شهر و گرمی با 25 تعاونی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
 
نعمتی افزود: در حال حاضر گرایش بانوان به تشکیل نهادهای اقتصادی بیشتر شده و با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی خاص بانوان، حضور این قشر در فعالیت های اقتصادی و تشکل های اجتماعی، نشان از افزایش روحیه مشارکت اجتماعی آنها در جامعه است که این امر می تواند زمینه‌ساز افزایش تولید شود.
 
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: تشکیل تعاونی‌های بانوان با ایجاد اشتغال وسیع در میان این قشر از جامعه بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری است که این امر باید مورد توجه بوده و در اولویت قرار گیرد.