جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی استان اردبیل برای جلوگیری از شیوع کرونا - خبر

 

 

تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی استان اردبیل برای جلوگیری از شیوع کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: نظارت بر واحدهای تولیدی استان اردبیل به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و رعایت اقدامات پیشگیرانه با اولویت کارگاه‌های بالای ۵۰ نفر به صورت جدی آغاز شده است.

تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی استان اردبیل برای جلوگیری از شیوع کرونا

قاسم رحیمی صیانت از سلامت جامعه کارگری را یکی از وظایف مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط حساس کنونی عنوان کرد و گفت: با شیوع بیماری کرونا، همه واحدهای تولیدی استان اردبیل به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

وی بیان کرد: آموزش لازم توسط ۱۲۰ کارشناس ایمنی حفاظت فنی و بهداشت کار مستقر در ۲۲۰ واحد تولیدی، خدماتی و پیمانکاری بزرگ استان اردبیل به کارگران داده شده و بازرسان به صورت مستمر بر حسن اجرای دستورالعمل‌های ابلاغ شده نظارت می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: اقدامات پیشگیرانه در واحدهای تولیدی و صنفی استان بدون ایجاد خلل در روند تولید در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و واحدهای تولیدی استان به صورت مستمر توسط بازرسان کار، کانون‌ها و انجمن‌های صنفی کارگران و کارفرمایان به ویژه انجمن ایمنی و بهداشت حرفه‌ای رصد و نظارت می‌شود.

وی اضافه کرد: بازرسان کار تشدید نظارت بر کارگاه‌های مشمول را در دستور کار قرار داده و بر تحویل تجهیزات حفاظت و سلامت فردی توسط کارفرمایان به کارگران، کاهش تراکم، گندزدایی و رعایت اقدامات پیشگیرانه، استفاده از ظروف یکبار مصرف در واحدهای کارگری استان نظارت می‌کنند.

رحیمی همچنین گفت: تیم‌های بازرسی کار بر روند اجرای دستورالعمل‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در کارگاه‌های استان نظارت جدی دارند و توصیه می‌شود به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت جامعه کار و تلاش، با توافق دو جانبه میان کارگران و کارفرمایان، شیفت کاری یا مدت زمان ساعت کاری کارگران در محیط کار با هماهنگی کمیسیون کارگری هر شهرستان تغییر یا تقلیل یافته و در بهبود وضعیت محیط کار اقدامات لازم به عمل آید.