سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردبیل/ رعایت بهداشت در عزاداری‌های اردبیل مناسب بود - خبر

 

 

تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردبیل/ رعایت بهداشت در عزاداری‌های اردبیل مناسب بود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین تمام اصناف استان اردبیل تشدید می‌شود.

تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردبیل/ رعایت بهداشت در عزاداری‌های اردبیل مناسب بود

بهروز ندایی اظهار کرد: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا در بین تمام اصناف استان اردبیل تشدید می‌شود.

وی افزود: با توجه به سرد شدن هوا و احتمال بروز بیماری‌های مختص این فصل، باید پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک با جدیت اجرایی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی مختص یک قشر و یا صنف خاص نبوده و نظارت‌ها در همه اصناف و قشرهای جامعه باید انجام شود.

ندایی با اشاره به برخورد با قلیان‌سراها ادامه داد: در این خصوص باید براساس قانون عمل کرد و با متخلفان که موجب به خطر افتادن سلامتی مردم می‌شوند، برخورد شود.

رعایت بهداشت در عزاداری‌های اردبیل مناسب بود

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این جلسه گفت: با توجه به کاهش استفاده از ماسک به ۴۲ درصد، باید نظارت‌ها و فرهنگ‌سازی در این خصوص افزایش یابد.

وی افزود: در سطح کشور استان‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت کرده‌اند، با وضعیت شیوع کمتری مواجه بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به سردی هوا و احتمال شیوع آنفلوانزا، باید نکات بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده شود تا میزان ابتلا به این بیماری نیز کاهش یاید.

حبیب‌زاده تصریح کرد: با این‌که نسبت به برخی از استان‌ها، استان اردبیل در رعایت پروتکل‌ها بهداشتی و فاصله اجتماعی خصوصاً در عزاداری‌ها، مناسب عمل کرده است، ولی همچنان در بین برخی صنوف نیاز به بهتر شدن رعایت پروتکل‌ها وجود دارد.