جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

تشدید نظارت بر بازار شب عید در اردبیل - خبر

 

 

تشدید نظارت بر بازار شب عید در اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از تشدید نظارت بر بازار شب عید در سطح استان اردبیل خبر داد.

تشدید نظارت بر بازار شب عید در اردبیل

رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در جلسه تنظیم بازار استان از تامین میوه مورد نیاز مردم برای عید نوروز خبر داد و گفت: یک هزار و ۴۰۰ تن سیب و پرتقال برای سطح استان خریداری شده است.

او با اشاره به خرید میوه‌های مرغوب و با کیفیت برای هم استانی‌ها، بیان کرد: ۹۰۰ تن پرتقال از نوع تامسون و ۵۰۰ تن سیب نوع قرمز تهیه شده تا به هم استانی عرضه شود و نرخ‌گذاری میوه هم به‌وسیله ستاد تنظیم بازار تعیین و به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: عرضه میوه عید همزمان با سراسر کشور از ۲۵ اسفند ماه در سطح استان اردبیل آغاز خواهد شد.

صادقی تصریح کرد: کنترل و نظارت بر رعایت قیمت‌های مصوب، نصب برچسب قیمت و ارائه فاکتور از جانب تولید و عرضه‌کنندگان کالا، گرانفروشی و کم فروشی از مهم‌ترین مواردی است که در این طرح بررسی می‎شود.

او بیان کرد: اکیپ‌های بازرسی این سازمان و اکیپ‌های مشترک با ادارات ذیربط در قالب طرح ویژه نوروز بر عرضه کالا‌های اساسی در سطح استان اردبیل نظارت خواهند کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به اعزام اکیپ نظارت ویژه در سطح شهر، اضافه کرد: ۱۲۹ ناظر افتخاری نیز در این طرح با معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همکاری دارند.

صادقی تصریح کرد: نظارت و بازرسی بر بازار پوشاک، موادغذایی، آجیل و خشکبار، گز و شیرینی، کیف، کفش، دفاتر خدمات مسافربری، قالیشویی، لبنیات، مرغ، ماهی و گوشت و کالا‌های اولویت دار طرح نظارتی ویژه نوروز تا ۱۵ فروردین سال ۹۹ ادامه خواهد داشت.

او بیان کرد: همشهریان، مسافران و گردشگران نوروزی در صورت مشاهده تخلف می‌توانند از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ موارد را گزارش نمایند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تخلفات رسیدگی شود.

هم اکنون ۱۱۷ اتحادیه، ۶ اتاق اصناف و بیش از ۴۴۲۲۵ واحد صنفی دارای پروانه کسب معتبر درسطح استان اردبیل فعالیت می‌نمایند.