سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تشدید نظارت‌ها‌ بر بازار شب یلدا در اردبیل - خبر

 

 

تشدید نظارت‌ها‌ بر بازار شب یلدا در اردبیل

رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: بازرسان سازمان صمت و شعبه سیار اداره کل تعزیرات، گشت‌های مشترک و ویژه‌ای را برای نظارت دقیق و بیشتر بر نحوه عرضه مایحتاج مردم در شب یلدا انجام می‌دهند.

تشدید نظارت‌ها‌ بر بازار شب یلدا در اردبیل
 رامین صادقی پیش‌ازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازرسان سازمان صمت به همراه شعبه سیار اداره کل تعزیرات گشت‌های مشترک و ویژه‌ای را به کارگیری کردند تا بر نحوه عرضه مایحتاج مردم در شب یلدا نظارت دقیق و بیشتر انجام شود و این اکیپ‌ها با بازدید از واحدهای صنفی فروشنده آجیل، میوه و شیرینی سعی می‌کنند تا قیمت‌ها را کنترل و از هرگونه تخلف لحظه‌ای و آنی جلوگیری کنند.
 
وی افزود: در اولین روز از این بازرسی‌ها برخی از تخلفات صنفی از جمله عدم درج قیمت و گران‌فروشی مشاهده شد که با تطبیق فاکتورهای خرید و نرخ عرضه، تخلفات به اثبات رسیده و  برای واحدهای صنفی متخلف برگ گزارش بازرسی تکمیل و برای رسیدگی به تعزیرات معرفی شده است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونا و لزوم پرهیز از دورهمی‌ها و تجمعات و احتمال کاهش ساعات تردد در روزهای شنبه و یک‌شنبه، از اهالی استان انتظار می‌رود مایحتاج و خریدهای خود را در روزهای باقی‌مانده انجام دهند.
 
صادقی بیان کرد: از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان صمت در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه در خدمت مردم هستیم تا به شکایات و گزارش‌های آن‌ها رسیدگی و با تخلفات به شدت برخورد کنیم.