سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تشدید نظارت‌های کارشناسی و فنی بر ساخت بتن و مصالح ساختمانی در اردبیل - خبر

 

 

تشدید نظارت‌های کارشناسی و فنی بر ساخت بتن و مصالح ساختمانی در اردبیل

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بر نظارت‌های کارشناسی در ساخت بتن و مصالح ساختمانی تاکید کرد.

تشدید نظارت‌های کارشناسی و فنی بر ساخت بتن و مصالح ساختمانی در اردبیل
فرزاد قلندری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در جلسه شورای فنی استان گفت: با توجه به اینکه سازمان نظام مهندسی درصد بالایی از بتن تولیدی را مصرف می کند، نظارت بر اجرای آن به این سازمان واگذار می شود.
 
او بیان کرد: لازم است سازمان نظام مهندسی با استفاده از ظرفیت دستگاههای متولی نسبت به نظارت بر روند اجرا و عرضه بتن اقدام کنند.
 
قلندری نظارت بر کارخانجات تولید بتن در هر ده روز را ضروری دانست و افزود: سازمان صمت نیز باید  با بررسی در نحوه قیمت گذاری و عرضه با سازمان نظام مهندسی همکاری کند.
 
معاون استاندار اردبیل همچنین نظارت بر مصالح ساختمانی و معادن را مورد تاکید قرار داد و گفت: بی توجهی به این تکلیف در خصوص نظارت ها پذیرفتنی نبوده و در صورت نارضایتی مردم از مصالح و عدم تعادل قیمتی با دستگاههای متولی برخورد می شود.
 
او خواستار آسیب شناسی در بحث معادن مصالح ساختمانی شد و گفت: عرضه مصالح ساختمانی باید به قیمت مصوب انجام شود و در صورت مشاهده تخلف باید سازمان صمت به عنوان متولی ورود کند.
 
قلندری بیان کرد: اداره کل استاندارد هم باید در راستای نظارت بر تولید با کیفیت و استاندارد بودن مصالح ساختمانی اقدام و گزارش لازم را ارائه کند.