جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

تشدید بازرسی و نظارت بر بازار اردبیل در آستانه سال نو - خبر

 

 

تشدید بازرسی و نظارت بر بازار اردبیل در آستانه سال نو

در جلسه کمیته نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی در دادگستری استان راه کارهای عرضه مناسب کالاهای اساسی به مردم بررسی شد.

تشدید بازرسی و نظارت بر بازار اردبیل در آستانه سال نو

به گزارش خبرگزاری صداوسیما دادستان اردبیل گفت: درآستانه شب عید و افزایش التهاب بازار،  نظارت ها برای جلوگیری از سوء استفاده افزایش می آید.
ناصر عتباتی صبح امروز در جلسه کمیته نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی وکالاهای اساسی اظهار داشت :خدمت به مردم وظیفه ماست ومردم در شرایط سخت پشتیبان نظام بوده اند و ما هم وظیفه داریم با تمام توان مشکل وغدغه های آنها رفع کنیم.
وی تصریح کرد : باتوجه به شرایط اقتصادی پیش آمده نمایشگاهای بهاره زوتر از موعد و در تاریخ 16 اسفندماه افتتاح خواهند تا مردم بتوانند کالاهای اساسی خود را با قیمت مناسب و مصوب دولتی خریداری کنند.
عتباتی بابیان اینکه نهاده های دامی با ارز دولتی در اختیار بیش از 30 درصد از تولید کنندگان مرغ وگوشت قرار گرفته است و تا پایان سال واحد های دیگر هم نهاده دامی با ارز دولتی دریافت خواهند کرد تصریح کرد این تولید کنندگان موظف هستند تولیدات خود را با نرخ مصوب دولتی عرضه کنند.
وی تصریح کرد : باتعاملی که با یکی از تولید کنندگان استانی صورت گرفته است جوجه یک روزه به قیمت ثابت 14هزارو 700ریال دراختیار تولید کنندگان قرار خواهد گرفت که این امر مستلزم حمایت های دستگاهای اجرایی است.
وی افزود : دستگاهای اجرایی باید تعامل مناسبی با تولید کنندگان داشته باشند تا بار گرانی از دوش مردم برداشته شود.
عتباتی تصریح کرد : دربرخی فروشگاهها مرغ هایی باعنوان مرغ سبز و ارگانیک با قیمت بالا عرضه میشود که طبق نظر کارشناسان دامپزشکی این امر واقعیت ندارد و در کشتارگاهای استان مرغ ارگانیکی کشتار نمیشود.
داداستان اردبیل به بحث خروج دام از استان اشاره کرد وگفت : جلوگیری از قاچاق دام نباید باعث شود جابجایی ها در سطح استان مختل و باعث بروز مشکل برای دامداری ها وافرادی شود که اقدام به جابجایی دربین شهرهای استان میکنند و باید ایستگاهای بازرسی در خروجی های استان تعبیه شود.