رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تسهیلات ویژه برای اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت می‌شود - خبر

 

 

تسهیلات ویژه برای اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: اختصاص تسهیلات از صندوق توسعه ملی کشور به موضوع اشتغال روستایی جزو برنامه‌ها و سیاست‌های مهم کشور است.

تسهیلات ویژه برای اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت می‌شود

قاسم رحیمی صبح امروز در جلسه طرح‌های اشتغال روستایی در اردبیل با اشاره به تعریف طرح‌های اشتغال‌زای مناسب با شرایط و مزیت‌های روستا اظهار کرد: در کمیته فنی و کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با پالایش طرح‌ها به دنبال عدم انحراف این تسهیلات از رویکرد اصلی آن هستیم.

وی افزود: شرکت‌های تعاونی از پتانسیل بسیار مناسبی جهت برخورداری از ظرفیت‌های استفاده از مزیت‌های این  طرح برخوردار می‌باشند که دهیاران با آگاه‌سازی روستاییان، زمینه را جهت برخوداری از این تسهیلات با تشکیل شرکت‌های تعاونی فراهم سازند.

رحیمی به اولویت روستائیان در سیاست‌های اشتغالی کشور اشاره کرد و گفت: اختصاص تسهیلات از صندوق توسعه ملی کشور به موضوع اشتغال روستایی جزو برنامه‌ها و سیاست‌های مهم کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با تاکید بر عدم سخت‌گیری بانک‌های عامل در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی، بیان داشت: سند زمین، سند واحد مسکونی، سند محل اجرای طرح، سفته، کارت یارانه و سهام عدالت، ماشین آلات منصوبه و پذیرش ضمانت‌نامه صندوق‌های ضمانت از جمله ضمانت‌های مورد پذیرش در جهت بهره‌مندی روستاییان از این تسهیلات است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با اشاره به اینکه طرح‌های مورد ارائه برای دریافت تسهیلات باید توجیه مالی برای وام گیرندگان داشته باشد، افزود: وام اشتغال پایدار روستائی و عشایر از طریق بانک‌های عامل کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک، صندوق  صندوق کار آفرینی امید پرداخت می شود.