جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تسطیح و رگلاژ بیش از ۴۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های شهرستان نمین - خبر

 

 

تسطیح و رگلاژ بیش از ۴۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های شهرستان نمین

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده‌ای شهرستان نمین از تسطیح و رگلاژ بیش از ۴۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های شهرستان نمین خبر داد.

تسطیح و رگلاژ بیش از ۴۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های شهرستان نمین

بهرام خیاوی، رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده‌ای شهرستان نمین در بازدید از راه‌های روستایی گفت: بیش از ۴۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های روستایی و شنی شهرستان نمین در ۵ ماهه نخست امسال توسط راهداران تسطیح و رگلاژ شده است.

او با بیان اینکه بهسازی راه‌های روستایی علاوه بر تسهیل در داد و ستد آن‌ها سبب مهاجرت معکوس نیز می‌شود افزود: در مدت یاد شده راهداران زحمتکش ۹ کیلومتر شانه سازی و ۱۸۰ کامیون عملیات ریزش برداری انجام داده اند.

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده‌ای شهرستان نمین در ۵ ماهه گذشته یاد آور شد و اظهار کرد: در مدت یاد شده راهداران با استفاده از ۵۴۰ تن آسفالت سرد و گرم بیش از ۶ کیلومتر از محور‌های اردبیل-آستارا و کارخانه سیمان- گرده را لکه گیری وروکش آسفالت کرده اند.

خیاوی حفاظت و صیانت از حریم راه‌ها را بعنوان سرمایه ملی از خطوط قرمز راهداری عنوان کرد و گفت: با فعالیت گشت راهداری در محور‌ها تاکنون ۱۸ مورد ساخت وساز غیر مجاز متوقف، ۱۹ مورد درختکاری غیر مجاز جمع آوری و همچنین با اخذ ۲۳ مورد دستور قضایی نسبت به رفع آثار تجاوز به حریم در این شهرستان اقدام شده است.