جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

تسریع صادرات انواع میوه و صیفی جات از گمرک بیله سوار - خبر

 

 

تسریع صادرات انواع میوه و صیفی جات از گمرک بیله سوار

مدیرکل گمرک بیله سوار از صادرات انواع میوه و صیفی جات در حداقل زمان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و قرنطینه‌ای از گمرک بیله سوار خبر داد.

تسریع صادرات انواع میوه و صیفی جات از گمرک بیله سوار

رامین ظهیری عنوان کرد: صادرات انواع محصولات میوه و صیفی جات از گمرک بیله سوار به مقصد کشورهای CIS و اروپایی در حداقل زمان ممکن با رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه معافیت در پرداخت عوارض گمرکی برای محصولات تولیدی صادراتی لحاظ شده است و از مشوق‌های صادراتی است اظهار کرد: صادرات گمرک بیله سوار در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱ درصد افزایش داشته که در این ماه ۹ میلیون و ۷۶۱ میلیون دلار صادرات قطعی از گمرک بیله سوار صورت گرفته است.

مدیرکل گمرک بیله سوار ادامه داد: این صادرات از لحاظ وزنی کاهش ۱۶ درصدی داشته است و صادرات چمدانی در این گمرک با توجه به عدم تردد مسافرین از گمرک به دلیل شرایط کرونایی به ثبت نرسیده است.

ظهیری افزود: در طول تیرماه امسال ۲۲۲ اظهارنامه صادراتی و ۵ اظهارنامه وارداتی به ثبت رسیده است و واردات از این گمرک ۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرک بیله سوار تصریح کرد: با ارتقای گمرک بیله سوار به اداره کل اختیارات این مجموعه نیز افزایش یافته است و این گمرک در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین کشف و ضبط مواد مخدر پیش قدم بوده است.