سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تزریق ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه های نیمه تمام اردبیل - خبر

 

 

تزریق ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه های نیمه تمام اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهور به اردبیل برای پروژه های عمرانی و زیربنایی در روزهای آینده تزریق می شود.

تزریق ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه های نیمه تمام اردبیل

داوود شایقی اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های مسئولین و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای تزریق در پروژه‌های نیمه تمام استان از طریق خزانه توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات مصوب این سفرها به صورت صد درد صد تخصیص خواهد یافت افزود: در روزهای آینده با تخصیص و جذب صد درصدی این اعتبارات تزریق آن را به پروژه‌های عمرانی و زیربنایی استان را شاهد خواهیم بود.

شایقی به تقسیم این اعتبار بین پرژه ها و طرح‌های در حال اجرای استان نیز اشاره کرد و گفت: از این اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن اردبیل - میانه اختصاص می‌یابد تا اجرای این پروژه همچنان ادامه یابد.

دبیر شورای برنامه ریزی استان اردبیل پروژه «پل قدس اردبیل» را نیز از دیگر پروژه‌های مهم استان عنوان کرد و افزود: ۳۵ میلیارد تومان از اعتبار تخصیص یافته هزینه ادامه عملیات احداث پل قدس خواهد بود تا در چند جبهه کاری و به صورت شبانه روزی عملیات ادامه داشته باشد.

وی تبدیل جاده‌های استان اردبیل به بزرگراه را نیز یکی دیگر سهامداران این اعتبار عنوان کرد و گفت: سهم محورهای چهار خطه استان به ویژه اردبیل، مشگین شهر، کلور- درام، محور رضی - گرمی و گرمی - بیله سوار در این اعتبار دیده شده و بر تخصیص آن تاکید شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ادامه داد: بخشی از این اعتبارات به تصفیه خانه فاضلاب شهر نیر و نمین، پایاب سد خداآفرین و طرح آبرسانی نمین و عنبران پرداخت خواهد شد که از پروژه‌ای مورد مطالبه جدی مردم منطقه است.