جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

ترویج فرهنگ حسینی در بین بانوان روحیه صبر و استقامت آنها را ارتقا می‌دهد - خبر

 

 

ترویج فرهنگ حسینی در بین بانوان روحیه صبر و استقامت آنها را ارتقا می‌دهد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تقویت روحیه حماسی و حسینی در بانوان می‌تواند مقاومت، صبر، ‌حلم و بردباری بانوان را افزایش دهد.

ترویج فرهنگ حسینی در بین بانوان روحیه صبر و استقامت آنها را ارتقا می‌دهد

حجت‌الاسلام ‌مهدی ستوده اظهار کرد: ما باید نسبت به دریافت پیام فرهنگ عاشورایی با دقت و نگاه تأمل‌برانگیز اقدام کنیم چرا که اگر اساس و پایه فرهنگ عاشورایی را نتوانیم درک کنیم، قطعاً در مسیر دریافت مفاهیم دینی و اعتقادی به ویژه فرهنگ عاشورایی با برخی انحراف‌ها روبه‌رو می‌شویم.

وی تصریح کرد: تقویت روحیه حماسی و حسینی در بانوان می‌تواند مقاومت، صبر، ‌حلم و بردباری بانوان را افزایش دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با یادآوری اینکه در جمع بانوان باید پیام اصلی و فلسفه قیام امام حسین(ع) تبیین شده تا براساس آداب، رسوم و سنن عزاداری‌ها به شکل صحیح انجام شود، گفت:‌ آنچه از عظمت، جایگاه و تقرب عزاداری می‌کاهد ورود برخی بدعت‌ها، رفتارها و حرکت ناشایستی است که در حقیقت روی پیام حقیقی قیام امام حسین(ع) تأثیرگذار شده و آن را از مسیر واقعی دور می‌کند.

ستوده افزود:‌ حقیقت داستان کربلا روایت حرکت در مسیر درست و دور شدن از سرپرستی نظام کفر و همچنین انحراف است که امام حسین(ع) نیز برای اینکه بتواند امت اسلامی را نسبت به خطر یزید و یزیدیان روزگار آگاه کند، قیام خود را انجام داد و اگر نتوانیم حقیقت این قیام را دریافت کنیم قطعاً با مشکلات و نارسایی‌هایی روبه‌رو می‌شویم.

وی از بانوان مؤمن و وفادار به اهل بیت(ع) به ویژه مکتب حسینی خواست تا برای فرزندان خود حقیقت ناب قیام امام حسین(ع) را تبیین کنند که در حقیقت برای نجات امت اسلامی از رهبران ناصالح، امام حسین(ع) قیامش را انجام داد تا بتواند رهبر صالحی را در جامعه قرار دهد.

ستوده در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ما امروز باید در ادای وظیفه خود با توجه به معیار و ملاک امر به معروف و نهی از منکر درست و واقع‌بینانه ورود پیدا کنیم و اجازه ندهیم عده‌ای خائن دست به خیانت زده و آرمان‌ها، ارزش‌ها و مبانی دینی ما را مخدوش کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل اضافه کرد:‌ امام حسین(ع) در حقیقت الگو و قهرمان بی‌بدیل برای امت اسلامی است تا هرگز تن به ذلت نداده بلکه با عزت و عظمت کامل در برابر خواسته‌های نامشروع دشمنان ایستادگی کرده و اجازه دخالت را ندهند.