جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

ترمینال جدید فرودگاه اردبیل ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد - خبر

 

 

ترمینال جدید فرودگاه اردبیل ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: ترمینال جدید فرودگاه اردبیل ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۶۰ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته است.

ترمینال جدید فرودگاه اردبیل ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدفخرالدین هاشمی در بازدید از ترمینال جدید فرودگاه اردبیل اظهار داشت: با تلاش‌ها و اقدامات انجام یافته و تامین اعتبارات ترمینال جدید فرودگاه اردبیل 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 60 میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته است.
 
وی با اشاره به این که اجرای طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه اردبیل برای ما حائز اهمیت است گفت: خوشبختانه فرودگاه اردبیل در بین فرودگاه‌های همسطح خود توانسته خدمات قابل توجهی ارائه دهد و کاربری آن در سطح فرودگاه‌های خارجی است و به صورت دو منظوره مورد استفاده قرار می‌گیرد که این مسئله در حال حاضر در توسعه فرودگاهی استان نقش مهمی ایفا کرده است.
 
مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: در حال حاضر بهسازی باند 3315 فرودگاه در دستور کار قرار گرفته است که 450 میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص می‌یابد که در مجموع یک هزار میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص می‌یابد و با توجه به این که اخیرا پایون فرودگاه نیز بهسازی شده به زودی آماده بهره‌برداری خواهد بود.
 
هاشمی تصریح کرد: با توجه به سرد شدن هوا در نیمه دوم سال تعداد پروازها تا 35 درصد کاهش می‌یابد که در این زمینه نیز شرایط جوی دخیل است و تمام تلاش ما این است که در این زمینه نیز بتوانیم مشکلات موجود را برطرف کرده و در راستای افزایش تعداد پروازها و توسعه فرودگاه‌های استان گامی اساسی برداریم.
 
وی اظهار کرد: پیش از پروازهای حج معمولا هفته‌ای یک پرواز به عتبات داشتیم و در حال حاضر هنوز تعداد پروازها به عتبات مشخص نیست که در صورت مشخص شدن این مسئله نیز عواقبا از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها این موضوع را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.