سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ترمینال جدید فرودگاه اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

ترمینال جدید فرودگاه اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: هم‌اکنون ترمینال جدید فرودگاه اردبیل ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پس از اتمام مرحله تحویل پارتیشن‌بندی به بهره‌برداری می‌رسد.

ترمینال جدید فرودگاه اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید فخرالدین هاشمی در بازدید از ترمینال جدید فرودگاه اردبیل اظهار داشت: هم‌اکنون  ترمینال جدید فرودگاه اردبیل 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پس از اتمام مرحله تحویل پارتیشن‌بندی به بهره‌برداری می‌رسد.
 
وی با اشاره به این که پروژه بهسازی باند فرودگاه تا یک سال دیگر به اتمام می‌رسد بیان کرد: 600 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت ترمینال جدید فرودگاه اردبیل هزینه شده و این فرودگاه با دارا بودن مساحتی با بیش از هشت هزار مترمربع از سال 91 آغاز شده است که هم‌اکنون با سرعت قابل توجه در حال اجرا است.
 
مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: نشست و برخاست همزمان چهار هواپیما با افتتاح این فرودگاه عملی خواهد شد که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است که بتوانیم هر چه سریع‌تر عملیات اجرایی آن را به اتمام برسانیم و مشکلات و موانع را در این زمینه برطرف کنیم.
 
هاشمی بیان کرد: متوسط پروازهای روزانه فرودگاه اردبیل هم‌اکنون چهار سورتی است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام یافته عملیات بهسازی این باند تا یک سال آینده به اتمام برسد و هم‌اکنون در حال بهسازی یک هزار و 600 متر از سه هزار و 400 مترمربع این باند هستیم.
 
مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: با توجه به اقدامات انجام یافته و برنامه‌های تدوین شده عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل حدود 15 ماه طول می‌کشد که بعد از تکمیل این پروژه، شرایط پروازهای فرودگاه اردبیل بهبود می‌یابد و در این زمینه تاکنون اقدامات مناسبی انجام یافته است.