سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ترمینال اردبیل به خارج از محدوده شهر انتقال می‌یابد - خبر

 

 

ترمینال اردبیل به خارج از محدوده شهر انتقال می‌یابد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: با حل مشکل معارض شاهد انتقال ترمینال اردبیل به خارج از محدوده شهر خواهیم بود.

ترمینال اردبیل به خارج از محدوده شهر انتقال می‌یابد

علی رحمتی اظهار کرد: برای انتقال پایانه مسافربری اردبیل به خارج از شهر از سال گذشته برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌ها در دستور کار قرار گرفته به طوری که ما موفق شدیم مقدمات این کار را در خارج از محدوده شهر فراهم کنیم؛ از این‌رو نسبت به تأمین زمین و انتقال ترمینال برنامه‌ریزی‌ها انجام شد اما به دلیل وجود معارض نتوانستیم زمینه انتقال پایانه مرزی را فراهم کنیم.

وی افزود: در حال رایزنی و جلب رضایت شاکیان در این زمینه هستیم تا سرمایه‌گذاری خوبی را به همراه شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل انجام دهیم که محل 300 هکتاری در نظر گرفته شده برای احداث پایانه مسافربری جدید در جاده اردبیل – خلخال در مسیر کورائیم می‌تواند مشکلات به وجود امده برای اهالی شهرک‌های همجوار به ویژه سینا و شهید رجایی را برطرف کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: با حل مشکل معارض شاهد انتقال ترمینال اردبیل به خارج از محدوده شهر خواهیم بود.

رحمتی یادآور شد: بعد از اینکه راه و شهرسازی این 300 هکتار را تملک کرد با معارضی روبه‌رو شده به طوری که تعدادی از اشخاص مدعی تملک زمین شکایت کرده و از دیوان حکم گرفتند که ما نسبت به حل این مشکل در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم زمینه تأمین زمین واحداث پایانه مسافربری جدید را فراهم کنیم.

وی به ایمن‌سازی جاده اردبیل – سرچم اشاره کرد و گفت: در این محور با رفع 11 نقطه حادثه‌خیز و تامین روشنایی تونل‌ها و گالری‌ها سعی‌مان بر این است تا بتوانیم  این جاده را از وضعیت نا ایمن خارج شده و شرایط مناسب ترددی را در آنها فراهم کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: به هیچ‌وجه تردد خودروهای سبک و سنگین در این محور نمی‌تواند حادثه‌آفرین باشد به شرط اینکه خود رانندگان جانب احتیاط را رعایت کرده و طرح‌های ایمنی در این مسیر با تأمین اعتبار مناسب هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رحمتی با بیان اینکه جاده اردبیل – سرچم به نظر متخصصان این حوزه ایمن و استاندارد است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، یادآور شد: ما به سهولت می‌توانیم با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با ایمنی بیشتر در این مسیر تردد کنیم.