رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

تردد در گردنه‌های استان اردبیل با زنجیرچرخ امکان پذیر است - خبر

 

 

تردد در گردنه‌های استان اردبیل با زنجیرچرخ امکان پذیر است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: تردد در گردنه‌های استان اردبیل به علت بارش برف با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

تردد در گردنه‌های استان اردبیل با زنجیرچرخ امکان پذیر است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی رحمتی گفت: هم اکنون شاهد بارش برف در کلیه محور‌های مواصلاتی استان هستیم که با تلاش راهداران تمامی محور‌های مواصلاتی استان اردبیل باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.
 
او افزود: با آغاز بارش برف عملیات برف‌روبی و نمک پاشی سطح جاده از سوی راهداران مستقر در راهدارخانه‌ها انجام شده و رانندگان باید با توجه به شرایط جوی استان به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر وسایل و تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.
 
دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با اشاره به امدادرسانی راهداران به خودرو‌های گرفتار شده در برف تصریح کرد: ۱۱۰ اکیپ راهداری با ۲۸۶ دستگاه ماشین آلات و ۴۳۵ نفر نیروی انسانی در راهدارخانه ها، گردنه‌ها و محور‌های مواصلاتی استان اردبیل مستقر هستند و با همه توان آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران عزیز هستند.
 
رحمتی با اشاره به استقرار اکیپ‌های راهداری در گردنه‌ها و محور‌های مواصلاتی و آماده باش کامل راهداران جهت خدمات‌رسانی و برف‌روبی جاده‌ها خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰ هزار تن ماسه و نمک در انبار‌ها و راهدارخانه‌ها برای بازگشائی محور‌ها ذخیره شده است.
 
او از مردم و مسافران خواست خودروی خود را به تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ مجهز کرده و قبل از سفر حتما با سامانه ۱۴۱ ویا شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.