رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

تردد در جاده‌های اصلی اردبیل از سرگرفته شد؛ محور اردبیل به آستارا همچنان مسدود است - خبر

 

 

تردد در جاده‌های اصلی اردبیل از سرگرفته شد؛ محور اردبیل به آستارا همچنان مسدود است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: جاده‌های اصلی استان اردبیل به‌علت برف سنگین و کولاک مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شده و هم‌اکنون تردد در آنها از سرگرفته شده است.

تردد در جاده‌های اصلی اردبیل از سرگرفته شد؛ محور اردبیل به آستارا همچنان مسدود است

علی رحمتی اظهار داشت: جاده‌های اردبیل-آستارا، نیر-سراب و  خلخال-اسالم که دیشب به‌علت برف سنگین و کولاک مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شده و هم‌اکنون تردد در آنها از سر گرفته شده است ولی محور اردبیل به آستارا محدوده پل نمین به تونل همچنان مسدود است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بارش برف و کولاک در اغلب جاده‌های استان ادامه دارد، افزود: به شهروندان استان توصیه می‌شود که از سفرهای غیرضروری خودداری کنند، ده‌ها مسافر اردبیلی به‌خاطر مسدود بودن جاده‌های حیران  و صایین  در مساجد و اقامتگاه‌های شهرهای آستارا و سراب اسکان داده شده و از صبح امروز به سوی اردبیل حرکت کردند.
 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: نیروهای راهداری، هلال احمر و  اورژانس  شب گذشته ضمن امدادرسانی به خودروهای گرفتار در میان برف و کولاک در جاده‌های کوهستانی استان ده‌ها نفر از آنها را در پایگاه‌های خود اسکان دادند.

رحمتی با اشاره به اینکه ارتفاع برف در بسیاری از شهرهای استان به بیش از 20 سانتی‌متر رسیده است، تصریح کرد: تمامی جاده‌های استان باز بوده اما به‌دلیل تداوم بارش برف و کولاک در مناطق کوهستانی تردد در آنها با کندی و زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.