جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

ترخیص ۴ بیمار مشکوک به ویروس کرونا از بیمارستان تروما اردبیل - خبر

 

 

ترخیص ۴ بیمار مشکوک به ویروس کرونا از بیمارستان تروما اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تا به حال چهار بیمار مشکوک به ویروس کرونا با تشخیص پزشک معالج از بیمارستان تروما اردبیل مرخص شده‌اند.

ترخیص ۴ بیمار مشکوک به ویروس کرونا از بیمارستان تروما اردبیل

قدرت اخوان اکبری، رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حاشیه بازدید از مرکز تروما و بیماری‌های حاد تنفسی استان اردبیل گفت: تا به حال چهار بیمار با تشخیص پزشک معالج با حال عمومی مطلوب و رضایت بخش پس از انجام سی‌تی اسکن ریه و رویت توسط متخصص عفونی از بیمارستان تروما اردبیل مرخص شده‌اند.

او افزود: ۲ بیمار مشکوک نیز که در بخش مراقبت‌های ویژه بودند با بهبود علایم به بخش منتقل شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: رسیدگی و ارائه خدمات درمانی به طور مرتب و بدون وقفه توسط کادر پزشکی و درمانی به بیماران بستری در این بخش صورت می‌گیرد و روزانه بیماران توسط فوکال پویینت دانشگاه و متخصصان بیهوشی در آی‌سی‌یو ویزیت و تحت کنترل و پایش قرار دارند.

اخوان اکبری با اشاره به آمار بیماران کرونایی بستری در این مرکز افزود: امروز استان اردبیل نیز جزو استان‌های مثبت از طرف وزارت بهداشت اعلام شد و تا به حال ۲ مورد مثبت تایید شده و تعداد ۱۲ بیمار مشکوک به کرونا ویروس در بخش‌های اورژانس، ICU و بخش عادی مرکز حاد تنفسی (تروما) بستری می‌باشند.

او با اشاره به امکانات و نیرو‌های فعال در این مرکز گفت: ۱۶ نفر کادر پرستاری و پزشکی در سه نوبت شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی بوده و امکانات و تجهیزات این بخش در کمترین زمان ممکن مهیا و همه پرسنل به تجهیزات و وسایل حفاظتی مجهز و با سپری کردن دوره‌های آموزشی مجهز شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به حساسیت خطیر خدمت در شرایط خاص و ویژه گفت: ارائه خدمت در این موقعیت خاص توسط کادر درمان به مثابه جهاد فی سبیل‌الله است و این عزیزان همت خود را در مسیر خدمت به همنوع با قبول مخاطرات، جزم و ایثارگرانه در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا بخاطر سلامت مردم از خودگذشتگی نشان داده و با جان و دل مشغول خدمات صادقانه و خالصانه به بیماران هستند.

اخوان اکبری با اشاره به اینکه نتایج آزمایش‌های ارسال شده به تهران تاکنون حکایت از ابتلای ۲ نفر به ویروس کرونا دارد بیان کرد: این ۲ نفر دارای بیماری زمینه‌ای تومور مغزی و بیماری پوستی هستند و هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان تحت نظر پزشکان قرار دارند.

او اضافه کرد: از ۹ نمونه آزمایش ارسالی بیماران استان به تهران ۲ مورد مثبت، ۶ مورد منفی و نتیجه یک مورد نیز هنوز اعلام نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از اختصاص مرکز ترومای اردبیل به بیماران احتمالی مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: آمبولانس‌های ویژه برای انتقال افراد مشکوک مبتلا به کرونا از منازل به مراکز درمانی و یا از شهرستان‌ها به مرکز استان در نظر گرفته شده است.