جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تراموا برای کاهش ترافیک و افزایش جذابیت توریستی قابلیت اجرایی دارد‌ - خبر

 

 

تراموا برای کاهش ترافیک و افزایش جذابیت توریستی قابلیت اجرایی دارد‌

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تراموا برای کاهش ترافیک و افزایش جذابیت توریستی در شهر اردبیل قابلیت اجرایی دارد.

تراموا برای کاهش ترافیک و افزایش جذابیت توریستی قابلیت اجرایی دارد‌

فرزاد قلندری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در جلسه بررسی امکان احداث تراموا گفت: هماهنگی‌های لازم برای تطبیق اجرای تراموا با شرایط شهر سازی و ترافیکی و همچنین جذب سفر برای شهر اردبیل انجام شده است.

او بیان کرد: کلیات طرح اجرای تراموا در کاهش و کنترل و ترافیک اردبیل با رویکرد کاهش ترافیک و افزایش جذابیات توریستی مورد موافقت قرار گرفته و مقرر گردید مهندسین مشاور مترا به عنوان طراح گزارش توجیه فنی و اقتصادی طرح را ارائه نماید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل خواستار مطالعه و کارشناسی ظرفیت‌های این طرح در اردبیل در عرض ۲۰ روز با استفاده از نظرات متخصین امر با محوریت سازمان نظام مهندسی و متولیان مدیریت شهری با محوریت شهرداری و شورای اسلامی شهر شد.

در این جلسه گزارش اولیه توسط مشاور اجرای تراموا در اردبیل ارائه و نظرات کارشناسی توسط دستگاه‌های دخیل از جمله شهرداری بیان شد.
همچنین در ادامه، بررسی طرح جامع منظر راه‌های مواصلاتی استان اردبیل توسط مهندسین مشاور مترا مورد توافق قرار گرفت و مقرر گردید اقدامات لازم جهت شروع مطالعات در اسرع وقت بعمل آید که در نتیجه این مطالعات، ایمنی و حل مشکلات و معضلات ترافیکی و همچنین افزایش زیبایی بصری جاده‌های استان و ضابطه‌مند نمودن ساخت و ساز حاشیه جاده‌ها حاصل خواهد شد.