جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی ساماندهی شود - خبر

 

 

ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی ساماندهی شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خواستار ساماندهی ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی شد.

ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی ساماندهی شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در جلسه کمیسیون شورای شهر اردبیل با موضوع بررسی برنامه‌های هفته استان اردبیل گفت: بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از مقاصد اصلی سفرگردشگران و مسافران داخلی و خارجی است، اما ترافیک پیرامون آن نارضایتی مسافران را به دنبال دارد.
 
وی افزود: متاسفانه ترافیک خودرو‌ها و کمبود پارکینگ موجب شده تا اغلب گردشگران قادر به پارک خودرو نبوده و یا با جریمه خودرو مواجه شوند.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خواستاررسیدگی شورای شهر و شهرداری به این معضل شد و گفت: محور بسیاری از رویداد‌های فرهنگی استان نیز بقعه شیخ صفی است و لازم است جهت ساماندهی تردد خودرو و مسافر در پیرامون این بنای تاریخی اقدام مطلوبی صورت گیرد.
 
فلاحی تصریح کرد: در هفته استان اردبیل از ۴ لغایت ۱۰ مرداد ماه نیز دو بنای تاریخی بقعه شیخ کلخوران مرقد پدر شیخ صفی الدین و بقعه شیخ صفی الدین جد سلاطین صفوی محور برگزاری برنامه‌ها خواهد بود.
 
وی با اشاره به ساماندهی و مرمت هر دو بنای تاریخی طی ماه‌های اخیر اضافه کرد: در هفته استان اردبیل با توجه به اینکه ۴ مرداد سالروز استقرار حکومت منسجم دینی و ملی است و ۹ مرداد سالروز ثبت جهانی بقعه شیخ صفی الدین است، برنامه‌های متنوعی پیش بینی شده و حال و هوای شهر را متحول خواهد کرد.
 
دبیر ستاد پاسداشت هفته استان اردبیل متذکر شد: این برنامه‌ها پژوهش محور و مردم محور است و در شور و نشاط آفرینی مجموعه‌های اجرایی دیگر به ویژه شهرداری مشارکت خواهند داشت.
 
فلاحی افزود: با توجه به اینکه هفته استان اردبیل مربوط به مرکز استان نیست برای سایر شهرستان‌ها نیز برنامه‌های شاد و متنوعی تدارک دیده شده است.
 
شهردار اردبیل نیز تصریح کرد: شهرداری هر پروژه عمرانی را با پیوست فرهنگی اجرا می‌کند و در تمامی برنامه‌‎ها توسعه همگام عمرانی و فرهنگی مورد تاکید است.