رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

تدوین بسته ایجاد اشتغال پایدار زنان در کشور - خبر

 

 

تدوین بسته ایجاد اشتغال پایدار زنان در کشور

معاون بررسی های راهبردی معاونت زنان ریاست جمهوری از تدوین بسته ایجاد اشتغال پایدار زنان در کشور خبر داد.

تدوین بسته ایجاد اشتغال پایدار زنان در کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سوسن باستانی در همایش بانوان مشگین شهر گفت: ثبت شرکتهای تک نفره بانوان با اولویت دختران فارغ التحصیل دانشگاهی و زنان سرپرست خانواده، به رسمیت شناختن خانه به عنوان محل کار وایجاد کار شناور برای دختران دانشجو از جمله جزئیات این بسته است.

وی افزود: براساس بررسیهای انجام شده در سی سال گذشته در بخش اشتغال دولتی زنان هیچ رشدی در کشور روی نداده است اما در حوزه اشتغال بانوان در بخش خصوصی و غیررسمی اشتغال بانوان نسبت به سه دهه اخیر بیش از پنج برابر افزایش یافته است.

معاون بررسی های راهبردی معاونت زنان ریاست جمهوری اظهار کرد: طرح مالی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار نیز که در شهر ری به عنوان پایلوت اجرا می شد با تصویب شورای اجتماعی کشور در 15استان کشور اجرایی می شود.

باستانی با بیان اینکه مشارکت زنان در حوزه سیاسی در سطح ملی نسبت به مردان بسیار پائین است، گفت: اما در سطح محلی مشارکت بانوان در حوزه سیاسی رشد قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه آموزش دختران بازمانده از تحصیل از اولویتهای اصلی معاونت زنان ریاست جمهوری است افزود: در سال 92تعداد فقط تعداد 758دختر بازمانده از تحصیل تحت آموزش قرار گرفته بودند که این رقم در سال جاری به 38هزارو 614نفر افزایش یافته است. باستانی با اشاره به ناهنجاریهای مختلف در حوزه زنان گفت: در حال حاضر ده درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل میدهند وکنترل اعتیاد وپیشگیری از طلاق با مسئولیت شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است. 

وی با تاکید بر توسعه تشکلهای مردم نهاد در حوزه سلامت خانواده خواستار استفاده بیشتر ازظرفیت این تشکلها در بهبود وارتقای شاخصهای مختلف سلامت بویژه زنان روستایی وعشایر شد. همچنین با حضور معاون بررسی های راهبردی معاونت زنان ریاست جمهوری مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور مشگین شهر افتتاح شد. برای احداث این مرکز بالغ بر 6میلیارد ریال هزینه شده وشامل مراکزمختلف از جمله مرکز روان شناسی، مرکزمشاوره، میهمانسرا نمازخانه وسایر امکانات مورد نیاز است.