رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

تدوین اهداف و برنامه های استاندارد سازی - خبر

 

 

تدوین اهداف و برنامه های استاندارد سازی

گرد همایی مدیران کل استاندارد و تحقیقات صنعتی 6 استان با هدف بهره وری و کاهش هزینه های کنترل کیفی واحدهای تولیدی در سرعین برگزار شد.

تدوین اهداف و برنامه های استاندارد سازی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ خانم یحیی زاده معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران در این همایش با اشاره به اینکه تا به امروز بیش از 32500 استاندارد ملی  در حوزه صنایع و خدمات در کشور تدوین شده است افزود: نگاه جدید سازمان به سمت و سوی استاندارد سازی خدمات و ارتقای کیفیت است .
 
وی با اشاره به اینکه پیرو سیاست های جدید سازمان بر روی فعالیت های مدیران کل نظارت بیشتری انجام خواهد شد و با رصد کردن فعالیت های آنها و دریافت آمارهای آنها قطعا خط تولید با کیفت تری خواهیم داشت.
 
علایی مدیر کل استاندارد استان اردبیل نیز از گردهمایی تدوین و ترویج استاندارد منطقه ای ویژه شمالغرب کشور با حضور معاون سازمان ملی استاندارد ایران، مدیران ستادی و مدیران کل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین و به میزبانی استان اردبیل خبر داد و افزود :هدف از برگزاری این گردهمایی ارائه گزارش از برنامه های عملیاتی سال97 درحوزه تدوین وترویج ، ارتقای سطح علمی وبرگزاری دوره های آموزشی در راستای ارتقاء بهره وری وکاهش هزینه های مدیران کنترل کیفی واحد های تولیدی است.
 
وی افزود : ارائه راهکار های لازم در راستای ترویج فرهنگ استاندارد واستفاده از کالا های باکیفیت در میان اقشار مختلف مردم ، هماهنگی با دانشگاهیان ونخبگان در مشارکت تدوین استاندارد های بین المللی ،امضاء تفاهم نامه با دانشگاه های استان در راستای همکاری در زمینه ایجاد دفاتر استاندارد سازی و مشارکت در تدوین استاندارد های ملی و استفاده از ظرفیت های دانشگاه ها در صنعت استان از دیگر اهداف این گردهمایی است.