سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تداوم هوای سرد پاییزی تا صبح جمعه در اردبیل - خبر

 

 

تداوم هوای سرد پاییزی تا صبح جمعه در اردبیل

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل از تداوم هوای سرد و بارش باران پاییزی تا صبح جمعه در سطح استان اردبیل خبر داد.

تداوم هوای سرد پاییزی تا صبح جمعه در اردبیل

سیاوش محمدی، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، با استقرار پرفشار سطح زمین در منطقه همچنان تا حوالی ظهر پنجشنبه (۱۷ مهر) آسمان استان اردبیل ابری و مه آلود توام با هوای سرد پیش بینی می‌شود.

او بیان کرد: طی امروز و امشب و تا صبح فردا سامانه بارشی در سطح استان اردبیل فعال بوده و در اغلب مناطق استان بارش باران گاهی بصورت رگبار و رعدوبرق خواهیم داشت، اما با توجه به کاهش محسوس دمای هوا، طی این مدت در کوه‌های باغرو و دامنه‌های سبلان بارش به صورت برف پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: فردا چهارشنبه از شدت ناپایداری‌ها کاسته شده و تنها در مناطق جنوبی و بخش‌هایی از مناطق مرکزی استان (به ویژه در دامنه‌های سبلان) بارش باران ادامه خواهد داشت.

محمدی اظهار داشت: هوای سرد تا صبح جمعه در سطح استان اردبیل به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل تداوم می‌یابد بنابراین توصیه می‌گردد در خصوص تداوم هوای سرد تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

او افزود: از روز جمعه با خروج کامل سامانه سرد و بارشی، آسمان استان اردبیل غالباً صاف با افزایش نسبی دمای هوا انتظار می‌رود.