سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تداوم هوای سرد و بارشی تا پایان هفته در اردبیل - خبر

 

 

تداوم هوای سرد و بارشی تا پایان هفته در اردبیل

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: هوای سرد و بارش باران و برف تا پایان هفته در سطح استان اردبیل تداوم می‌یابد.

تداوم هوای سرد و بارشی تا پایان هفته در اردبیل

سیاوش محمدی، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی و پیرو هشدار صادره هواشناسی استان، همچنان تا آخر هفته جاری شرایط جوی نسبتاً ناپایدار بوده و آسمان استان غالباً ابری و مه آلود توام با هوای سرد و در بعضی ساعات با بارش خفیف باران (در مناطق کوهستانی و ارتفاعات بارش خفیف برف) پیش بینی می‌شود.

او بیان کرد: تمرکز بارش‌ها بیشتر در نوار شرقی استان انتظار می‌رود و همچنین از امشب با تقویت جریانات شمالی ضمن وزش باد خزری و تقویت بارش‌ها (بویژه در مناطق شمالی استان)، دمای هوا نیز کاهش یافته و هوای سرد تا پایان هفته تداوم می‌یابد.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: با تقویت زبانه‌های پرفشار از صبح چهارشنبه توده هوای بسیار سردی توام با وزش باد خزری استان را فرا خواهد گرفت؛ لذا روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه این هفته ضمن کاهش محسوس دمای هوا در مناطق سردسیر استان بارش مخلوط باران و برف توام با مه غلیظ انتظار می‌رود.

محمدی افزود: از هم‌استانی‌ها انتظار داریم نسبت به کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، اطمینان از وسایل ایمنی و گرمایشی در خودرو در عبور از جاده‌های کوهستانی، جمع‌آوری محصولات کشاورزی برداشت شده و انتقال آن‌ها به انبار‌های مسقف و کنترل ضد یخ اداوات کشاورزی اهتمام جدی داشته باشند.