رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

تداوم هوای سرد و بارشی تا روز چهارشنبه در اردبیل - خبر

 

 

تداوم هوای سرد و بارشی تا روز چهارشنبه در اردبیل

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل از تداوم هوای سرد و بارش باران تا روز چهارشنبه ۲۰ شهریور ماه در سطح استان اردبیل خبر داد.

تداوم هوای سرد و بارشی تا روز چهارشنبه در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سیاوش محمدی، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، با حاکمیت این سامانه بارشی و سرد همچنان تا روز چهارشنبه ۲۰ شهریور ماه آسمان استان اردبیل در بیشتر ساعات ابری و مه آلود بوده و بارش در اغلب مناطق استان اردبیل تداوم خواهد داشت.

او افزود: تجمع بارندگی‌ها در مناطق شمالی استان اردبیل انتظار می‌رود و بتدریج از شدت آن کاسته خواهد شد بطوریکه در روز دوشنبه ۱۸ شهریور مصادف با تاسوعای حسینی و سه شنبه ۱۹ شهریور مصادف با عاشورای حسینی بارش باران به صورت خفیف پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: با نفوذ زبانه‌های پرفشار در سطح زمین وزش باد‌های شمالی تا شرقی تداوم داشته و علاوه بر اشباع رطوبت جو، موجب سردی هوای استان خواهد شد.

محمدی افزود: دمای هوا در طول شب‌ها در مناطق مرکزی و شهرستان خلخال بین ۶ تا ۸ درجه سلسیوس و در مناطق شمالی و شهرستان کوثر بین ۱۱ تا ۱۴ درجه سلسیوس خواهد بود.

او تصریح کرد: بر طبق اطلاع رسانی قبلی مبنی بر بارش و کاهش دما در سطح استان اردبیل، طی دیشب و امروز شاهد بارش باران، ابرناکی و کاهش محسوس دمای هوا به ویژه در مناطق مرکزی استان بودیم که بیشترین بارش از شهرستان‌های پارس آباد با ۱۶ و مشکین شهر با ۱۵ میلیمتربه ثبت رسید.