جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

تداوم تعطیلی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل/ برگزاری برنامه‌های متعدد کتاب‌خوانی به‌صورت مجازی - خبر

 

 

تداوم تعطیلی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل/ برگزاری برنامه‌های متعدد کتاب‌خوانی به‌صورت مجازی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: با ادامه تعطیلی کتابخانه‌ها تدابیری اندیشیده شده تا ارتباط میان کتابخانه‌ها و مردم به شکل مجازی تداوم داشته باشد که در این راستا برنامه‌های مختلفی در حال برگزاری است.

تداوم تعطیلی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل/ برگزاری برنامه‌های متعدد کتاب‌خوانی به‌صورت مجازی

پروانه رضاقلیزاده اظهار کرد: از ابتدای اعلام شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه‌های عمومی، ارتباط مجازی با اعضا و کتاب‌خوانان در دستور کار اداره کل قرار گرفته و کارگروه ویژه‌ای بدین منظور تشکیل شد که ارتقای زیرساخت‌های لازم برای توسعه ارتباط مجازی، حضور چشمگیر کتاب‌داران در پیام‌رسان‌های سروش و بله، همچنین ایجاد صفحات در اینستاگرام به‌صورت مجزا برای هر کتابخانه، از دیگر اقدامات انجام یافته در این خصوص است.

وی از برگزاری برنامه‌ها به شکل مجازی خبر داد و افزود: هر هفته یک برنامه زنده اینستاگرامی با موضوع معرفی کتاب توسط هر کتابخانه فعال در سطح استان اجرا می‌شود که مخاطبان برنامه‌ها از شمار قابل توجهی برخوردارند.

برگزاری تمام الکترونیک جشنواره کتاب‌خوانی رضوی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: در کنار این اقدامات باید به مسابقات الکترونیکی کتاب‌خوانی اشاره کرد که در رأس همه دهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی قرار دارد؛ جشنواره‌ای که بی تردید بزرگ‌ترین نهضت کتاب‌خوانی در کشور بوده و در استان ما نیز خوشبختانه سال به سال کمیت و کیفیت مشارکت شهروندان ارتقا یافته است.