سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تدارک 17 تالار در موزه شهر اردبیل - خبر

 

 

تدارک 17 تالار در موزه شهر اردبیل

شهردار اردبیل از تدارک 17 تالار ارائه آثار تاریخی در حوزه‌های مختلف در موزه شهر اردبیل در قالب «عمارت بلدیه» اردبیل خبر داد.

تدارک 17 تالار در موزه شهر اردبیل

حمید لطف‌اللهیان اظهار کرد: با عملیاتی شدن طرح مرمت و احیا ساختمان قدیمی شهرداری اردبیل عمارت بلدیه با رویکرد  اختصاص به موزه شهر، یکی از آرزوهای دیرینه شهروندان اردبیلی در آستانه تحقق یافتن است.

وی گفت: در طرح موزه شهر که از سوی شهرداری اردبیل و به منظور ایجاد مکانی برای موزه شهر در دست اجرا و در آستانه اتمام است، یک پروسه حداقل 80 ساله از شهر اردبیل در قالب 17 تالار به نمایش گذاشته خواهد شد.

شهردار اردبیل از تدارک 17 تالار ارائه آثار تاریخی در حوزه‌های مختلف در موزه شهر اردبیل در قالب «عمارت بلدیه» اردبیل خبر داد.

لطف‌اللهیان افزود:  در این موزه یک سری تجهیزات مختص شهرداری نیز در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

وی از عموم شهروندان  اردبیلی دعوت کرد  تا در صورت تمایل و به منظور سهیم شدن در تجهیز موزه شهر، اقلام تاریخی و اسناد فرهنگی و تاریخی مرتبط با شهر اردبیل را که در اختیار این مجموعه قرار دهند  تا به صورت امانی و یا اهدایی در اختیار شهرداری اردبیل قرار گیرد.

شهردار اردبیل با بیان اینکه در «عمارت بلدیه» اردبیل تالارهای متنوع راه‌اندازی می‌شود ادامه داد: تالار کلیات تاریخ شهر اردبیل، تالار اردبیل از منظر محلات 6 گانه، تالار شهرداری اردبیل، تالار آموزش و پرورش اردبیل، تالار هنر و تالار مطبوعات اردبیل در این مجموعه پیش‌بینی شده است.

لطف‌اللهیان یادآور شد: همچنین تالار عکسخانه، تالار طب و طبابت، تالار سرداران، تالار مفاخر، تالار مشاهیر مردمی، تالار اسناد خاص، تالار کتاب اردبیل، تالار حرفه‌های بومی اردبیل، تالار صنایع دستی و مفروش، تالار روحانیت اردبیل و تالار اولین‌های اردبیل در این مجموعه راه‌اندازی خواهد شد.

راه‌اندازی کمپ‌های تابستانی شهرداری در راهنمایی مسافران

وی به فاخر بودن این مجموعه برای بازدید گردشگران و مسافران اشاره کرد و گفت: سعی ما بر این است تا از فضا و ظرفیت فراهم شده بتوانیم بیشتر و بهتر در شناساندن ظرفیت‌های پیدا و پنهان اردبیل استفاه کنیم.

شهردار اردبیل به خدمات ارائه شده شهرداری در عید فطر نیز اشاره کرد و افزود: ما با راه‌اندازی کمپ‌های تابستانی راهنمای مسافران در میدان شهید جدی، فاطمیون و میدان بسیج سعی کردیم تا در خدمت هموطنان باشیم.

لطف‌اللهیان یادآور شد: در این روزها اهدای بسته‌های فرهنگی و پذیرایی از مسافران تابستانی در پارک‌های جیرال، پونه، شفا و ارس توسط شهرداری اردبیل انجام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی به استقبال خوب میهمانان تابستانی ازمجموعه گردشگری اردبیل به ویژه شورابیل اشاره کرد و گفت: این گردشگران از امکانات شورابیل استفاده کرده و تلاش کردیم در جلب رضایت بیشتر مردم اقدامات و برنامه‌های اولویت‌داری را انجام دهیم.