سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تدارک 1042 کلاس درس برای گردشگران در اردبیل - خبر

 

 

تدارک 1042 کلاس درس برای گردشگران در اردبیل

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از تدارک یک هزار و 42 کلاس درس برای اسکان و پذیرایی از میهمانان، مسافران و گردشگران تابستانی با اولویت پذیرش فرهنگیان در 19 ناحیه و منطقه آموزش و پرورش استان خبر داد.

تدارک 1042 کلاس درس برای گردشگران در اردبیل

احمد ناصری صبح امروز در نشست با مسؤولان حوزه گردشگری در استقبال از مسافران تابستانی در اردبیل اظهار کرد: 121 مدرسه در 19 ناحیه و منطقه آموزش و پرورش استان اردبیل آماده پذیرش و اسکان مسافران و گردشگران عید فطر و ایام تابستان هستند به طوری که در هر اتاق تدارک دیده شده امکان اسکان برای پنج نفر مهیا است.

وی گفت: ما فضا را برای سه شب اسکان برای فرهنگیان و خانواده‌های آن‌ها  در این واحدهای آموزشی و همچنین خانه‌های معلم در نظر گرفتیم و در این زمینه اطلاع‌رسانی نیز انجام شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از تدارک یک هزار و 42 کلاس درس برای اسکان و پذیرایی از میهمانان، مسافران و گردشگران تابستانی با اولویت پذیرش فرهنگیان در 19 ناحیه و منطقه آموزش و پرورش استان اردبیل خبر داد.

ناصری افزود:  بیش از 450 نفر در این حوزه درگیر سر و سامان دادن به حضور گردشگران و مسافران در مدارس خواهند بود که جلسات توجیهی و آموزشی نیز برای عوامل دخیل در حوزه اسکان پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

این مسؤول عنوان کرد: 50 درصد از ظرفیت پذیرش و اسکان مسافران و گردشگران در مرکز استان در نظر گرفته شده است چرا که پیش‌بینی می‌کنیم بیشترین حجم ورودی مسافر و گردشگر را در شهر اردبیل و سرعین شاهد باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل یادآور شد:  از محل درآمد اسکان، 250 میلیون تومان برای خرید تجهیزات مورد نیاز این مدارس و کلاس‌ها در نظر گرفته شده تا برای این امر هزینه شود به طوری که ما از محل درآمد اسکان قسمتی را به عنوان جبران خدمات به عوامل اجرایی پرداخت می‌کنیم و قسمتی نیز صرف نوسازی مدارس طرح اسکان می‌شود.

ناصری گفت: در تابستان سال گذشته ما در ستاد اسکان شاهد پذیرش 165 هزار مسافر فرهنگی بودیم که در قالب 50 هزار و 621 خانوار با سفر به استان اردبیل از امکانات تدارک دیده شده استفاده کردند.

وی از شهردار اردبیل و سرعین خواست تا در محافظت و صیانت از بنرهای نصب شده راهنمای مسافران و گردشگران فرهنگی به سمت محل اسکان، این مجموعه را کمک و یاری کنند تا پارگی و از بین رفتن این بنرها زمینه نارضایتی گردشگران و مسافران را فراهم نیاورد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: از میراث فرهنگی اردبیل و متولیان حوزه گردشگری انتظار می‌رود محصولات فرهنگی و تبلیغاتی خود را در معرفی ظرفیت‌های استان در حوزه گردشگری در اختیار پایگاه‌های اسکان فرهنگیان قرار دهند تا زمینه توزیع آن در بین مسافران و گردشگران فرهنگی فراهم آید.