رونق تولید ملی | جمعه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

تدارک گسترده صدا و سیمای مرکز اردبیل برای پوشش عزاداری‌های محرم - خبر

 

 

تدارک گسترده صدا و سیمای مرکز اردبیل برای پوشش عزاداری‌های محرم

در دهه اول محرم امسال با تلاش شبانه روزی کارکنان صدا و سیمای مرکز اردبیل، علاوه بر پوشش مطلوب و شایسته عزاداری های مردم حسینی در همه شهرستانهای استان و مرکز استان تجمع های بزرگ و پرشکوه مردم در شهرهای گرمی(پنجم), خلخال(در هفتم محرم) پارس آباد(هشتم) و اردبیل( تاسوعا و عاشورا) بصورت زنده از شبکه استانی سبلان وشبکه های سراسری و برونمرزی پخش شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل،‌ پخش بیش 22 هزار و 316 دقيقه برنامه  با موضوع فلسفه قيام عاشورا ونهضت حسيني وتبيين فرایض امربه معروف ونهي از منكر، حضور پر شور و شعورمردم عزادار در مساجد و تکایا و خیابان ها و هیئات مذهبی با پوشش گسترده و مطلوب در گستره همه استان از شبكه های راديويي و تلويزيوني استانی و حضور در شبكه هاي ملي وفراملي از عمده عملكرد امسال صدا وسيماي اردبیل محسوب مي شود.

معاونت صداي مركز اردبیل با تأمين، توليد و پخش بيش از 11 هزار و 640 دقيقه برنامه از شبكه استاني راديو اردبیل، عشق و ارادت خالصانه مردم حسینی اردبیل را منعکس کرد. این معاونت با تولید و پخش ویژه برنامه های کربلا قهرمانلاری، عشق قاقله سی, هدایت مشعلی،  عزاداری بازار، پخش مداحی های قدیمی، پخش زنده ویژه برنامه های روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني و... توانست فلسفه قیام عاشورا و نهضت حسینی را بازگو نماید. همچنین معاونت صدای مرکز علاوه بر پخش ویژ های برنامه های محرم در تمام برنامه های روتین خود نیز به موضوع محرم پرداخته است.

رادیو برون مرزی (آران) مرکز اردبیل نیز با پخش بیش از 1340 دقیقه برنامه برای مخاطبان آنسوی مرزها(جمهوری آذربایجان) توانست رضایت شنوندگان خود را جلب نماید.

معاونت سيماي مركز اردبیل نيز برنامه‌ريزي هاي دقيق و گسترده اي نسبت به سالهای گذشته براي دهه اول محرم انجام داده بود تا حضور گسترده مردم عزادار مرکز استان و سایر شهرستانهای استان را منعکس نماید . این معاونت با تامین، تولید و پخش بیش از 8 هزار و 460 دقیقه برنامه توانست رضایت مخاطبان استانی و فرا استانی را از شبکه سبلان جلب نماید.

معاونت سيما در اين ايام علاوه بر اختصاص برنامه هاي روتين خود به موضوع قیام خونین امام حسین(ع) و عزاداری ماه محرم، ویژه برنامه هاي متعددي را نيز توليد و پخش نمود كه از مهمترين آنها مي توان به عزاداري شهرستانها ، مراسمات سنتی طشت گذاری، عزاداری هیات های محلات درحسنیه ثارالله، عزادارهای سنتی بازار در اردبیل، همایش استقبال از محرم، همایش شیرخوارگان، پخش زنده عزاداری مردم ولایتمدار و حسینی شهرستانهای گرمی, پارس آباد,خلخال،‌ پخش زنده تجمعات عظیم مردم اردبیل در روزهای تاسوعا و عاشورا از شبکه استانی و شبکه های سراسری و برونمرزی اشاره نمود.

معاونت خبر مرکز اردبیل نیز همگام با سایر واحد های تولیدی مرکز، با تولید و پخش گزارش های مختلف تلویزیونی و رادیویی از عزاداریهای مردم استان و تهيه و ارسال اخبار و گزارش هاي مختلف رادیویی وتلویزیونی به تهران در مجموع بیش از 876 دقیقه به موضوع محرم پرداخته است.

پخش اینفوگرافی های محرمی, عکس نوشته ها, کلیپ تصویری, موشن گرافیک, تیزر مسابقه عکس, انتشار تولیدات ویژه, عکس مخاطبان و... از اهم فعالیت های معاونت فضای مجازی مرکز اردبیل در این ایام بود.