سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تدارک بوستان‌ها و کمپ‌های موقت گردشگری برای مسافران تابستانی - خبر

 

 

تدارک بوستان‌ها و کمپ‌های موقت گردشگری برای مسافران تابستانی

شهردار اردبیل از تدارک بوستان‌ها و کمپ‌های گردشگری برای حضور مسافران و گردشگران فصل تابستان در شهر خوش آب و هوای اردبیل خبر داد.

تدارک بوستان‌ها و کمپ‌های موقت گردشگری برای مسافران تابستانی

حمید لطف‌اللهیان صبح امروز که به همراه معاونان و مدیران مناطق شهرداری از پروژه‌های در حال اجرا بازدید می‌کرد اظهار کرد: ما تلاشمان را انجام می‌دهیم تا در هر چهار ورودی شهر، پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها را به شکل مناسب و همراه با ایجاد امکانات مورد نیاز برای حضور مسافران و گردشگران تدارک ببینیم تا امکان بهره‌مندی گردشگران از این فضاها فراهم آید.

شهردار اردبیل از تدارک بوستان‌ها و کمپ‌های گردشگری برای حضور مسافران و گردشگران فصل تابستان در شهر خوش آب و هوای اردبیل خبر داد.

لطف‌اللهیان یکی از این مجموعه پروژه‌ها را بوستان فاطمیون در 10 هزار متر مربع بیان کرد و افزود: این بوستان مجهز به سرویس‌های بهداشتی، مبلمان ونورپردازی و جانمایی چندین آلاچیق تدارک دیده شده تا در کنار استفاده شهروندان به عنوان استراحتگاه موقت گردشگران ورودی به شهر اردبیل مورد استفاده قرار گیرد.

وی از بهسازی و ساماندهی سرویس‌های بهداشتیدر پارک‌ها، بوستان‌ها و پایانه مسافربری اردبیل خبر داد و گفت: برای پایانه مسافربری اردبیل 17 چشمه سرویس بهداشتی با طراحی متفاوت‌تر از پروژه‌های مشابه با تعبیه چشمه‌های ویژه معلولان تدارک دیده شده است تا این قشر نیز از فضا و بستر فراهم شده در صورت نیاز استفاده کنند.

شهردار اردبیل بیان کرد: طرح‌های بازگشایی معابر در مناطق مختلف شهر در مسیر توسعه زیرساخت‌های شهر اردبیل در حال انجام است به طوری که کار تملک زمین‌های واقع شده در محدوده طرح بازگشایی خیابان 20 متری رسالت به پایان رسیده و در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا کار زیرسازی و آسفالت بخشی از بزرگراه بسیج را تا پایان تیر ماه به اتمام برسانیم تا در ورود گردشگران از مسیرهای تعیین شده مشکلی به وجود نیاید.

شهردار اردبیل با بیان اینکه تا هفتم خرداد ماه امسال در مناطق دو، چهار، و سازمان عمران بیش از 536 هزار تن آسفالت‌ریزی انجام شده است، ادامه داد: عمده این آسفالت‌ریزی‌ها مربوط به مناطق دو و چهار بوده و در سازمان عمران نیز این آسفالت‌ریزی‌ها مربوط به خیابان شوراسنتر به سمت شهرک نادری بوده است.

لطف‌اللهیان از برداشته شدن قدم‌های اساسی شهرداری اردبیل در تغییر چهره شهری و مناسب‌سازی فضاهای پارک‌ها و تفرجگاه‌های مختلف خبر داد و گفت: تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا در همه مسیرها و مناطق شهری اردبیل نمودی از عمران و آبادانی را شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی از اجرای پارک محله‌ای شهید بنی‌هاشم در حسن‌آباد و احداث فرهنگسرا و زمین فوتبال در منطقه چهار اردبیل خبر داد و افزود: پارک احداثی در این منطقه در زمینی به مساحت یک هزار و 200 متر مربع در حال انجام است و در کنار آن در نزدیکی امامزاده سید صدرالدین کار نصب برج نوری، چمن‌کاری مبلمان و زمین ورزشی  به همراه دیگر پروژه‌های زیربنایی است.