رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

تدارک برنامه های آموزشی صیانت از آثار تاریخی اردبیل ویژه دانش آموزان - خبر

 

 

تدارک برنامه های آموزشی صیانت از آثار تاریخی اردبیل ویژه دانش آموزان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: امسال برنامه های آموزشی متنوعی در راستای صیانت از آثار تاریخی این استان ویژه دانش آموزان تدارک دیده شده است.

تدارک برنامه های آموزشی صیانت از آثار تاریخی اردبیل ویژه دانش آموزان

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: برنامه اصلی آموزش صیانت از آثار تاریخی باید متمرکز بر گروه سنی کودک و نوجوان باشد.

وی افزود: در صورتی می توان در آینده شاهد صیانت مطلوب از آثار تاریخی باشیم که بتوان از امروز نسبت به تربیت نسلی آگاه و مطلع اقدام کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در خصوص برنامه های در دست اجرا گفت: در چهارمین نمایشگاه ملی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از اولین طرح جامع گردشگری کودکان با عنوان «گزبیل» رونمایی شد و این طرح همچنان تحت حمایت اداره کل است.

فلاحی ادامه داد: در مناسبت های مختلف و رویدادهای گردشگری سهمی برای کودکان تعریف می شود بطوریکه در جشنواره زمستانی امسال نیز بخشی برای کودکان تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه به صورت ویژه در تمامی جشنواره ها و رویدادها بخش کودک مورد توجه قرار می گیرد، متذکر شد: همچنین زمینه بازدید از آثار تاریخی با راهنمایی کارشناسان اداره کل برای دانش آموزان فراهم شده و از ابتدای سال برنامه های مختلفی نیز اجرا شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به تدارک اجرای اولین زنگ گردشگری کشور با هدف آموزش و اطلاع رسانی به دانش آموزان اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه پژوهش نیز فرصتی برای بازدید دانش آموزان از کارگاه مرمت آثار تاریخی فراهم شده است.

فلاحی تاکید کرد: در راستای آشنایی دانش آموزان نیز فرصت بازدید از موزه صنایع دستی و کارگاه های تولیدی فراهم است.

وی به مشارکت اداره کل در تدوین کتاب حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: کارهای گرافیکی این کتاب در حال انجام بوده و با محوریت آموزش فرهنگ گردشگری در مدارس و معرفی جاذبه های گردشگری در حال تدوین است که در بین دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول توزیع می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواستار مشارکت آموزش و پرورش در اجرای برنامه های آموزشی شد و تاکید کرد: در قالب تفاهم نامه آماده توسعه برنامه ها هستیم.