جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

تخطی از قیمت مصوب مرغ کشتار روز با جدیت پیگیری می‌شود/مردم گران‌فروشی مرغ را گزارش کنند - خبر

 

 

تخطی از قیمت مصوب مرغ کشتار روز با جدیت پیگیری می‌شود/مردم گران‌فروشی مرغ را گزارش کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به قیمت مصوب 12هزار و 900تومانی مرغ کشتار روز گفت: هرگونه گران‌فروشی و تخطی از قانون منجر به تشکیل پرونده و رسیدگی در محاکم تعزیرات حکومتی می‌شود.

تخطی از قیمت مصوب مرغ کشتار روز با جدیت پیگیری می‌شود/مردم گران‌فروشی مرغ را گزارش کنند

رامین صادقی با اشاره به مصوبه سازمان صمت در خصوص قیمت مرغ کشتار روز اظهار کرد: جهت جلوگیری از افزایش غیرقانونی مرغ کشتار روز بازرسی‌های روزانه از مراکز عرضه گوشت مرغ انجام می‌شود.

وی افزود: برخورد قاطع با متخلفان با توجه به افزایش غیرقانونی قیمت مرغ در روزهای اخیر توسط معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: تیم‌های گشت مشترک بازرسان سازمان و ادارات ذیربط در سراسر استان موظف به پیگیری و برخورد با تخلفات کشتارگاه‌ها، توزیع‌کنندگان مرغ و مرغ فروشی‌ها هستند.

تشکیل پرونده برای 14واحد صنفی مرغ‌فروشی در اردبیل

صادقی بیان داشت: 14 فقره پرونده به ارزش بیش از سه میلیارد ریال طی روزهای گذشته از واحدهای صنفی مرغ‌فروشی و دو مورد پرونده از کشتارگاه‌های استان به‌دلیل گرانفروشی مرغ به ارزش بیش از 82 میلیون ریال پس از بررسی نهایی و تکمیل پرونده جهت طی مراحل قانونی به مراجع ذیربط ارسال شد.

وی تصریح کرد: در بازرسی‌های انجام شده مشخص شد که در برخی از واحدهای صنفی مرغ فروشی، مرغ کشتار روزبا نرخ‌های غیرقانونی و بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود که اقدامات لازم جهت کاهش قیمت به نرخ مصوب ابلاغ شده است.