جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

تخصیص ۴۰ میلیارد ریال به طرح تصفیه خانه خلخال/در دست اجرا بودن 14 پروژه آبرسانی در اردبیل - خبر

 

 

تخصیص ۴۰ میلیارد ریال به طرح تصفیه خانه خلخال/در دست اجرا بودن 14 پروژه آبرسانی در اردبیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل با اشاره به در دست اجرا بودن 14 پروژه آبرسانی در استان اردبیل گفت: این شرکت ۱۴ پروژه آبرسانی در دست اجرا دارد که سه پروژه مربوط به شهرستان خلخال است.

تخصیص ۴۰ میلیارد ریال به طرح تصفیه خانه خلخال/در دست اجرا بودن 14 پروژه آبرسانی در اردبیل

عباس جنگی مرنی گفت: پروژه آبرسانی شهر خلخال شامل اجرای سد خانقاه بفراجرد به عنوان تامین‌کننده اصلی آب مصرفی مردم در بلند مدت ، خطوط انتقال آب از سد تا تصفیه‌خانه و مخازن ذخیره و تامین فشار آب برای رساندن آب به مناطق مرتفع و حاشیه‌نشین این شهر است.

وی ادامه داد: با تکمیل طرح خط انتقال آب از سد بفراجرد و طرح تصفیه‌خانه خلخال ، آب شرب سالم و بهداشتی این شهر تا افق سال ۱۴۲۵ تامین می‌شود.

جنگی مرنی با بیان اینکه طرح آبرسانی خلخال برای بلند مدت ۳۰ ساله انجام می‌شود، ادامه داد: با احداث سدخانقاه بفراجرد با ظرفیت هفت میلیون مترمکعب آب، طرح اجرای شبکه انتقال آب از این سد به عنوان منبع اصلی تامین‌کننده آب شرب به تصفیه‌خانه و همچنین اجرای پروژه احداث تصفیه‌خانه خلخال به روش بی‌اوتی با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال تکمیل است.

به گفته وی سرمایه‌گذاران پنج شرکت بزرگ و صاحب نام بخش خصوصی اجرای طرح تصفیه‌خانه آب شهر خلخال را بعهده داشته و از آغاز زمان اجرای این پروژه تاکنون ۴۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که از این مبلغ ۹۰ میلیارد ریال از سوی شرکت آب منطقه‌ای استان مشارکت شده است.