سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تخصیص اعتبار 80 میلیارد ریالی برای ترمیم جاده‌های خلخال - خبر

 

 

تخصیص اعتبار 80 میلیارد ریالی برای ترمیم جاده‌های خلخال

فرماندار خلخال گفت: بیش از 80 میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای مرمت و روکش آسفالت راه‌های ارتباطی بین‌شهری خلخال هزینه خواهد شد.

تخصیص اعتبار 80 میلیارد ریالی برای ترمیم جاده‌های خلخال

 فریدون بابایی در بازدید از عملیات اجرایی روکش آسفالت جاده خلخال به هشجین اظهار کرد: این اعتبار از اعتبارات سال گذشته این شهرستان است که بدلیل محدودیت فصل کاری در سال گذشته برای روکش آسفالت 15 کیلومتر از راه ارتباطی خلخال به هشجین ، جاده قدیمی خلخال به کوثر و مرمت و روکش آسفالت راه روستایی لنبر از توابع بخش مرکزی این شهرستان هزینه خواهد شد.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی بهسازی 5 کیلومتر از مسیر راه ارتباطی برندق به جعفرآباد در بخش خورش رستم خلخال نیز انجام شده از بهسازی و مرمت 12 کیلومتر از این مسیر در سال جاری خبرداد.
فرماندار خلخال با قدردانی از مسئولان ادارات کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در خصوص توجه به وضعیت راه‌های ارتباطی شهرستان تشریح کرد: ادامه عملیات اجرایی مرمت ، بهسازی و روکش آسفالت راه‌های ارتباطی منطقه با استفاده از اعتبارات سال جاری صورت می‌گیرد.
محمد قربانی ، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال نیز در این بازدید گفت: برای روکش آسفالت در سطح یک کیلومتر از راه‌های فرعی این شهرستان بیش از سه میلیارد ریال هزینه می‌شود.
وی افزود: در کنار اجرای عملیات روکش آسفالت در راه‌های بین شهری منطقه لکه‌گیری راه‌های روستایی شهرستان نیز توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال آغاز شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، لازم به ذکر است، شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در جنوبی ترین منطقه استان اردبیل در همسایگی استان‌های آذربایجان شرقی ، زنجان و گیلان واقع شده است