جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تحویل 40 هزار واحد مسکن مهر در اردبیل - خبر

 

 

تحویل 40 هزار واحد مسکن مهر در اردبیل

مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل گفت:تاکنون ۴۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان شده است و ۱۲۰۰ واحد دیگر در دست اجرا و تعیین تکلیف هستند.

تحویل 40 هزار واحد مسکن مهر در اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، موسی کنعان پور با بیان این مطلب افزود: ۹ واحد مدرسه نیز در مساکن مهر استان اردبیل احداث می شود که سه واحد تاکنون تکمیل و به بهره برداری رسیده است و مدارس مسکن مهر شهرستان های خلخال و مشکین شهر در شرف تکمیل است.
 
وی گفت: تکمیل مسکن مهر علیرغم بسیاری از مشکلات و مسائل از قبیل انتخاب نامناسب محل اجرا که باعث افزایش هزینه‌های تمام‌شده، تامین انشعابات و زیرساخت‌ها شده، همواره مورد اهتمام دولت قرار گرفته است.
 
مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل افزود: پروژه مسکن مهر پارس آباد مغان با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در کل استان پیشتاز است و در سال جاری ۱۹۰۰ انشعاب گاز، آب و برق مسکن مهر استان تامین و تحویل شده است.
 
کنعان پور با اشاره به اینکه از سال آینده ثبت معاملات خرید و فروش و اجاره املاک در سامانه ثبت معاملات دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی الزامی خواهد بود از دستگاه‌های ذیربط خواست از هم اکنون نسبت به اجرای این دستورالعمل اقدام نمایند.
 
در این جلسه مدیر شعب بانک مسکن استان اردبیل نیز گفت:  تسهیلات مسکن  به ۶۲ هزار واحد مسکن در استان پرداخت شده است که  از این تعداد ، ۴۸ هزار واحد شهری، 12 هزار و 500 واحد روستایی و هزار و 500 واحد بافت فرسوده می باشد.
 
ابوالفضل کوهی فرد از کسب رتبه اول در سالهای ۹۵،۹۶، و شش ماهه اول ۹۷ توسط مدیریت بانک مسکن شعب استان در بین ۱۲ مدیریت هم درجه در سراسر کشور از نظر میزان پرداخت تسهیلات خبر داد.