سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تحمل خانه‌نشینی بسیار بهتر از مواجه با بحران کروناست - خبر

 

 

تحمل خانه‌نشینی بسیار بهتر از مواجه با بحران کروناست

استاندار اردبیل گفت: تحمل یک ماه در خانه ماندن بهتر از مواجه با بحرانی سخت مثل ویروس کرونا است، هر چند که عده زیادی با مشکل اقتصادی و معیشتی مواجه می‌شوند.

تحمل خانه‌نشینی بسیار بهتر از مواجه با بحران کروناست

اکبر بهنامجو اظهارداشت: اقتصاد، دید و بازدید و سایر فرایض را  می توان با کمی سخت‌کوشی بدست آورد اما سلامتی مردم با هیچ چیز قابل معاوضه نیست.

وی  امنیت و سلامت مردم را از همه چیز مهم‌تر دانست و گفت: نباید با سهل‌انگاری و ندانم‌کاری عده‌ای زمینه بحران در استان فراهم شود و در تامین سلامتی و امنیت مردم با هیچ کس شوخی نداریم‌.

بهنامجو با بیان اینکه مردم ما بهترین و فهیم‌ترین مردم هستند ، گفت: اگر با مردم خوب صحبت کنیم قطعا این مردم قدرشناس امنیت و سلامت خانواده خود را به هر چیزی ترجیح داده و همکاری خوبی با عوامل پزشکی خواهند داشت.

وی از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی در زمینه تامین تخت و پذیرش بیماران مشکوک خبر داد و افزود: علاوه بر بیمارستان تامین اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی بیش از ۳۵۰ تخت آماده با پرسنل برای پذیرش بیماران دارد اما تلاش ما قبل از همه چیز پیشگیری مبتلا و آموزش شهروندان است.

وی بیان‌کرد: شیب مبتلا به کرونا در استان اردبیل نسبت به سایر استان‌ها ملایم است ولی باید در حفظ وضعیت موجود همه به صورت جهادی تلاش کنیم.

وی به تعطیلی برخی صنف‌ها اشاره کرد و گفت: در آستانه سال جدید خرید و فروش اقلام غیرضروری چندان اهمیت ندارد و مردم باید بدانند که سلامتی آنها بیش از همه چیز برای ما و نظام اهمیت دارد.

استاندار اردبیل افزود: شهروندان باید بحث پیشگیری و آموزش انتقال ویروس کرونا را با حساسیت بیشتر و توجیه کامل جدی بگیرند.

وی گفت: با همکاری و همدلی دستگاه‌های متولی اجرایی، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی باید نسبت به این موضوع باحساسیت بیشتر اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینکه مردم توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند، اظهارداشت: بیشتر مردم با اعتمادی که به مسوولان بهداشتی که دارند توصیه‌های پزشکی و بهداشتی را با تمام توان رعایت می‌کنند.

او با تاکید بر اینکه همه نیروها و عوامل اجرایی و عملیاتی پای کار هستند، گفت: روزانه حدود ۲۰تن مواد ضدعفونی کننده و گندزدایی در استان تامین شده و در اختیار شهرداری‌ها، عوامل سپاه، ارتش و مردم قرار می‌گیرد.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه باید در فضای مجازی از انتشار اخبار تنش‌زا خودداری‌ شود، افزود: هرگونه اطلاع‌رسانی از طریق دانشگاه علوم پزشکی و توسط رسانه‌های دارای مجوز و صدا و سیما انجام می‌شود.

بر اساس آخرین آمار تعداد جان‌باختگان کرونا در استان اردبیل به پنج نفر و تعداد بیماران مبتلا به این ویروس نیز به ۲۶ نفر افزایش یافته است.

۱۲۳ بیمار مشکوک به کرونا نیز در بیمارستان‌های استان بستری هستند که نیمی از آنها در مرکز استان و مابقی در شهرستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند، ۱۸ نفر از این تعداد نیز در بخش ویژه تحت نظر هستند.