جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تحقق ۸۲ درصدی تعهد اشتغال سازمان صمت استان اردبیل - خبر

 

 

تحقق ۸۲ درصدی تعهد اشتغال سازمان صمت استان اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت از ۶۰۰۰ نفر تعهد اشتغال این سازمان برای سال جهش تولید بیش از ۸۲ درصد تحقق یافته است.

تحقق ۸۲ درصدی تعهد اشتغال سازمان صمت استان اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رامین صادقی در نشست با نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین درمجلس شورای اسلامی در سازمان صمت اردبیل اظهار داشت: بر اساس لیست بیمه تاکنون تعداد ۴۹۵۰ نفر در واحد‌های تولیدی سطح استان جذب شده‌اند و مابقی نیز در دوماه اینده با راه اندازی چند کارخانه جدید عملی خواهد شد.
 
وی گفت:کارخانه تولید دارو به شکل گیاهی و شیمیایی و همچنین تولید کاغذ از سنگ و مصنوعات چوبی از سنگ در دهه فجر با ظرفیت اشتغال ۳۵۰ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: از اول امسال هدف‌گذاری ما احیای ۷۵ واحد راکد و تعطیل شده بود که تاکنون ۵۰ مورد از این واحد‌ها با ۹۰۰ اشتغال جدید به چرخه تولید بازگشته اند.
 
وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک هزار میلیارد تومان تسهیلات به همت بانک‌های عامل به واحد‌های تولیدی در استان اردبیل پرداخت شده است و این پرداختی‌ها همچنان تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
 
وی برای تحقق شعار سال ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت واقعی از صنعتگران و تولیدکنندگان اولویت سازمان صمت عنوان کرد و گفت: در این راستا از ابتدای امسال نسبت به راه‌اندازی ۱۵۰ کارخانه برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کرده ایم و در این راستا سازمان صمت استان اردبیل امسال ۱۸۲ پروانه بهره برداری صنعتی صادر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.