جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

تحقق منویات رهبری اصلی ترین هدف اقتصاد مقاومتی - خبر

 

 

تحقق منویات رهبری اصلی ترین هدف اقتصاد مقاومتی

استاندار اردبیل گفت:اهداف اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی و تلاش مستمردست اندرکاران اقتصادی محقق می شود.

تحقق منویات رهبری اصلی ترین هدف اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، خدابخش که در جلسه ستاد راهبردی  اقتصاد مقاومتی استان سخن می گفت، با تاکید بر اینکه باید تمامی مدیران و فعالان اقتصادی در تحقق اقتصاد مقاومتی مجاهدت کنند افزود: ایجاد رونق اقتصادی و خروج از رکود از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است که باید با تلاش همگانی در جامعه نمایان شود.
وی با بیان اینکه  ، اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری در واحدهای تولیدی متوسط و کوچک از محورهای اساسی اقتصاد مقاومتی است افزود: دولت مشکلات و موانع دست و پاگیر دریافت تسهیلات بانکی برای صاحبان واحدهای تولیدی را برطرف کرده است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه با هدف کمک به تولید وصادرات ، صنعت و تجارت خارجی را به محورهای توسعه استان اضافه کرده است  یادآورشد:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان بسییج مستعضفین ،در تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی با محوریت کسب و کارهای خانگی و صنایع متوسط و کوچک فعالیت قابل تقدیری انجام می دهند.

استاندار اردبیل در جلسه کارگروه واگذاری پروژه های نیمه تمام استان هم گفت: این گونه طرحها باید پس ازانجام بررسی های لازم برای تکمیل وبهره برداری به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار شود.
خدابخش گفت: در شرایطی که دولت اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه های عمرانی آغاز شده را ندارد، تنها راه ممکن اتمام آنها جذب پیمانکاران داخلی و خارجی است با تضمین سود و خرید خدمت از سوی دولت  است.

در این جلسه شایقی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: امسال واگذاری 53 پروژه دولتی نیمه تمام به بخش خصوصی در برنامه قرار دارد.