جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تحقق شعار زمستان بیدار در سرعین با بهره برداری از پیست اسکی اوجور - خبر

 

 

تحقق شعار زمستان بیدار در سرعین با بهره برداری از پیست اسکی اوجور

فرماندار شهرستان سرعین گفت: به معنای واقعی تحقق شعار زمستان بیدار را در سرعین با بهره برداری از پیست اسکی اوجور در کنار پیست آلوارس، بعد از ایام کرونا شاهد خواهیم بود.

تحقق شعار زمستان بیدار در سرعین با بهره برداری از پیست اسکی اوجور
حسن حسن‌پور، فرماندار سرعین در جلسه بررسی روند اجرای پروژه پیست اسکی اوجور گفت: پیست اوجور با پیشرفت مناسب در حال احداث است و از سال آینده در اختیار اسکی‌بازان و ورزشکاران ورزش‌های زمستانی قرار می‌گیرد.
 
او افزود: این پیست به عنوان دومین پیست زمستانی سرعین در اوجور در حال احداث است و در کنار پیست مهرگان آلوارس می‌تواند سرعین را به قطب ورزش‌های زمستانی و حضور گردشگران و مسافران متعدد تبدیل کند.
 
فرماندار شهرستان سرعین از سرعین به عنوان شهر چشمه‌های بهشتی و دامنه جذاب و هیجانی سبلان در ارائه خدمات مناسب در فصل زمستان یاد کرد و گفت: ارتفاع سه هزار و ۷۰۰ متری پیست آلوارس و برف‌کوبی به موقع زمینه‌ای را فراهم کرده تا در این شرایط کرونا خانواده‌ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و در یک هوای آزاد از طبیعت و زیبایی‌های این منطقه استفاده کرده و به راحتی بتوانند ورزش زمستانی و تفریحات سالم را در این نقطه انجام دهند.
 
حسن‌پور ادامه داد: در پایین دست این منطقه بکر طبیعی، آب‌های گرمی وجود دارد که به محض انجام ورزش‌های زمستانی و آسودگی از این تفریحات سالم، میهمانان می‌توانند با استفاده از آب‌های گرم بیش از گذشته تن و روح خود را آسوده کنند.
 
او عنوان کرد: در این پیست و در ارتفاع یک هزار و ۲۰۰ متر تله‌سیژ و خط تله آموزشی راه‌اندازی شده و در کنار آن به شکل استیجاری تجهیزات ورزش‌های زمستانی و اسکی با قیمت پایین در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.
 
فرماندار شهرستان سرعین اظهار کرد: راه‌اندازی پیست اوجور در کنار پیست آلوارس می‌تواند به رونق گردشگری زمستانی در این منطقه کمک کند که انتظار می‌رود این زنجیره به شکل مناسب کامل شود.
 
حسن‌پور اضافه کرد: اولین سکوی پرش در پیست اوجور در حال طراحی است که بنا به درخواست هیئت اسکی استان از این ظرفیت نیز اسکی‌بازان می‌توانند استفاده کنند.