جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

تحقق برنامه های گردشگری در اردبیل نیازمند تقویت زیرساخت ها است - خبر

 

 

تحقق برنامه های گردشگری در اردبیل نیازمند تقویت زیرساخت ها است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تحقق برنامه های گردشگری به ویژه در زمستان نیازمند تقویت زیرساخت ها است.

تحقق برنامه های گردشگری در اردبیل نیازمند تقویت زیرساخت ها است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه تخصصی گردشگری اردبیل با محوریت زمستان بیدار به ضرورت رفع نواقص زیرساخت های ارتباطی این استان با هدف رونق گردشگری تاکید کرد.

وی اضافه کرد: از جمله مهمترین زیرساخت ها محورهای ارتباطی است که انتظار می رود به منظور رونق گردشگری نواقص آن رفع شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همچنین به اهمیت خط ریلی اردبیل تاکید کرد و افزود: بهره برداری از راه آهن ثمرات قابل توجهی در توسعه گردشگری استان خواهد داشت.

فلاحی با تاکید به اهمیت نگاه فراحوزه ای به گردشگری تصریح کرد: توسعه گردشگری نمی تواند توسط یک یا چند دستگاه اجرایی عملیاتی شود و لازم است تمامی دستگاه ها مشارکت جامع داشته باشند.

وی اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان به منظور رونق گردشگری چند سیاست کلان را اتخاذ کرده و از جمله اینکه طرح پیشنهادی استاندار با عنوان «زمستان بیدار» به عنوان یک ماموریت و نه شعار دنبال می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل متذکر شد: تقویت تاسیسات گردشگری ضرورت دیگری است که مشارکت بخش خصوصی را می طلبد.

فلاحی افزود: همچنین مجموعه ظرفیت ها باید در سطح گسترده معرفی شود که نیازمند تعریف رویدادهایی در این راستا هستیم و جشنواره زمستانی با رویکرد متفاوتی در سال جاری تعریف شده است.