سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

تحصیل 16 و نیم درصد دانش آموزان اردبیلی در مدارس غیردولتی - خبر

 

 

تحصیل 16 و نیم درصد دانش آموزان اردبیلی در مدارس غیردولتی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 16 و نیم درصد از دانش آموزان استان اردبیل در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.

تحصیل 16 و نیم درصد دانش آموزان اردبیلی در مدارس غیردولتی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، احمد ناصری در گردهمایی روسای ادارات انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور در خانه معلم اردبیل افزود: این در حالی است که میانگین کشوری 11 درصد است.

وی گفت: 230 هزار دانش آموز در قالب 19 ناحیه و منطقه آموزش و پرورش در استان اردبیل در 3 هزار و 394 واحد آموزشی و 12 هزار کلاس درس تحصیل می کنند افزود: 19 هزار نفر پرسنل کار تعلیم و تربیت را بر عهده دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به پراکندگی هزار و 750 روستا در استان اشاره کرد و گفت: ما در هزار و 500 روستای استان اردبیل پرچم نظام جمهوری اسلامی ایران را در قالب واحدهای آموزشی برافراشته کرده و مشغول تعلیم و تربیت هستیم که به عنوان گسترده ترین نهاد اجتماعی و فرهنگی فعالیت خود را انجام می‌دهیم.

ناصری با بیان اینکه نیمی از دانش آموزان استان اردبیل در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: 118 هزار نفر در دوره ابتدایی تحصیل می کنند و مابقی دانش‌آموزان استان در مقطع متوسطه اول و دوم و در گروه های آموزشی مختلف مشغول تحصیل هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: 4 هزار نفر نیروی آزاد در مدارس غیردولتی و آموزشگاه های آزاد مشغول تدریس هستند تا دانش آموزان فعال در این حوزه را مورد تعلیم و تربیت قرار دهند.

ناصری به فعالیت هزار و 800 مدرسه که امکان تشکیل انجمن اولیا و مربیان در آنها وجود دارد اشاره کرد و گفت: 10 هزار  نفر در این انجمن ها فعالیت می کنند که 60 درصد آنها را خانمها و 40 درصد را آقایان تشکیل می دهند.

وی گفت: ما از همکاری و همراهی خوب رسانه ها در ایفای وظیفه خطیر و انجام رسالت خود به همراه نقش پررنگ شان در انعکاس اخبار و رویدادهای تعلیم و تربیت قدردانی می‌کنیم و این رسانه ها را همراهان جدی خود می دانیم.