جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تحصیل ۹۰۰۰ دانشجو در دانشگاه پیام نور اردبیل/ تسهیلات ۷۰۰ هزار تومانی دانشگاه برای هر ترم - خبر

 

 

تحصیل ۹۰۰۰ دانشجو در دانشگاه پیام نور اردبیل/ تسهیلات ۷۰۰ هزار تومانی دانشگاه برای هر ترم

رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل گفت: بیش از ۹۰۰۰ دانشجو در واحدهای دانشگاهی دانشگاه پیام نور استان اردبیل در حال تحصیل هستند.

تحصیل ۹۰۰۰ دانشجو در دانشگاه پیام نور اردبیل/ تسهیلات ۷۰۰ هزار تومانی دانشگاه برای هر ترم

محمد فداییان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۹ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور استان اردبیل مشغول تحصیل هستند و دانشگاه تمام تلاش خود را می‌کند تا آموزش با کیفیتی را به دانشجویان ارایه دهد.

وی با اشاره به مزایا و معایب آموزش مجازی در دانشگاه پیام نور افزود: از جمله مزایای آن می‌توان به الزامی نبودن حضور دانشجو در دانشگاه، برگزاری هوشمند کلاس‌های آموزشی و ضبط آن جهت استفاده دانشجویان در ساعات دیگر اشاره کرد و در مورد معایب آن نیز می‌توان به عدم حضور دانشجو در کلاس و دانشگاه، قطعی اینترنت در برخی مواقع و عدم دسترسی به اینترنت در برخی از روستاها اشاره کرد، ولی بر اساس تجربه‌ای که ما کسب کردیم مزایای آموزش مجازی بیشتر از معایب آن است.

ارزشیابی مستمر دانشجویان در طول ترم انجام می‌گیرد

رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل عنوان کرد: برخی از اساتید در این زمینه ابتکاراتی را به خرج داده و برخی از امتحانات را شخصی‌سازی کردند، یعنی برای هر دانشجو سؤال جداگانه طراحی و بخش ارتباط بین دانشجویان برای اشتراک پاسخ سؤالات با یکدیگر حذف شد و زمان آزمون نیز به شدت کاهش پیدا کرده است تا فرصت استفاده از منابع دیگر برای دانشجو وجود نداشته باشد تا دانشجو بر اساس آموزه‌ها و توانایی ذهنی خود، به سؤالات پاسخ دهد.

فداییان با بیان این‌که در دانشگاه‌های مهم دنیا نحوه ارزشیابی دانشجویان را به یک امتحان و یک نمره خاص معطوف نمی‌کنند، گفت: در این دانشگاه‌ها، استاد باید دانشجو را در طول دوره تحصیل محک بزند و وضعیت تحصیلی وی را بررسی کند در همین راستا ما از ترم‌جاری بحث ارزشیابی در طول ترم را داریم، یعنی استاد باید از ابتدای ترم از دانشجو تکلیف بخواهد و در طول ترم وی را ارزشیابی کند تا صرفا دانشجو را به حفظیات سوق ندهیم که ارزشیابی نیز براساس آن باشد.

تسهیلات ۷۰۰ هزار تومانی دانشگاه برای هر ترم

وی با اشاره به این‌که تحصیل در دانشگاه پیام نور با حداقل هزینه‌ها ممکن است، گفت: شهریه رشته‌های کارشناسی دانشگاه پیام نور زیر یک میلیون تومان است و این موضوع سبب شده تا دانشجویان دغدغه شهریه در این دانشگاه نداشته باشند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل افزود: صندوق رفاه وزارت علوم برای هر ترم یک میلیون تومان وام در نظر گرفته است که بازپرداخت آن پس از دوران فراغت از تحصیل خواهد بود.

فداییان بیان کرد: دانشگاه پیام نور استان نیز مطابق قراردادی که با یکی از بانک‌ها منعقد کرده است، برای هر ترم دانشجو ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات ارایه می‌کند.