جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

تحصیل ۲۵۰ هزار دانش آموز در استان اردبیل - خبر

 

 

تحصیل ۲۵۰ هزار دانش آموز در استان اردبیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تحصیل ۲۵۰ هزار دانش آموز در استان اردبیل خبر داد.

تحصیل ۲۵۰ هزار دانش آموز در استان اردبیل

احمد ناصری، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به تحصیل ۲۵۰ هزار نفر دانش آموز در استان اردبیل گفت: ۱۹ هزار نفر پرسنل آموزش و پرورش استان در ۳ هزار و ۳۹۵ واحد آموزشی و ۱۱ هزار کلاس درس مشغول فعالیت می‌باشند.

او با بیان اینکه در سال ۹۷ پوشش تحصیلی دوره پیش دبستانی استان ۷۴ درصد بوده است، تصریح کرد: امسال نیز ۱۹ هزارو ۱۰۲ نفر در این دوره تحت پوشش قرار گرفته اند در صورتیکه جمعیت هدف گذاری ۱۸ هزارو ۴۰۰ نفر می‌باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل از حیث بهره وری نیروی انسانی روند خوبی را دارد، افزود: از حیث کمی به ازای هر ۱۷ نفر دانش آموز در استان یک نفر نیروی آموزشی وجود دارد.

ناصری افزود: پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی ۹۹ درصد، دوره متوسطه اول ۹۴ درصد و متوسطه دورم نیز ۷۸ درصد می‌باشد.

او با اشاره به توزیع متوازن رشته‌های تحصیلی گفت: بالای ۳۴ درصد از دانش آموزان استان در هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش مشغول به تحصیل می‌باشند.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل میانگین کشوری برگزاری کلاس در مدارس دو نوبته ۱۰ درصد است که این میزان دراستان اردبیل به ۱۷ درصد می‌رسد.

ناصری با عنوان اینکه نسبت فضا به دانش آموز در استان اردبیل، ۵.۷۶ مترمربع به ازای هر دانش آموز می‌باشد، افزود: روند توسعه فضا‌های آموزشی در استان رو به بهبود است بطوریکه در سه سال اخیر تمامی پروژه‌های آموزشی، پرورشی و ورزشی از سال ۹۰ تکمیل و به بهره برداری رسیده است و از این حیث آموزش و پرورش استان در کشور در جایگاه ۱۱ قرار دارد.

به گفته ناصری در استان اردبیل با توجه به سرشماری سال ۹۵ جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان ۹۳.۱ درصد با سواد هستند.

او در ادامه به توفیقات آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش استان در سال ۹۶ در بین دستگاه‌های اجرایی استان که فعالیت‌های آموزشی و پرورشی می‌کنند، رتبه اول را کسب کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین به رتبه برتر شورای آموزش و پرروش در ارزیابی‌های کشوری نیز اشاره کرد.