سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تحصیل بیش از 21 هزار دانش آموز کلاس اولی در مدارس استان اردبیل - خبر

 

 

تحصیل بیش از 21 هزار دانش آموز کلاس اولی در مدارس استان اردبیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تحصیل بیش از 21 هزار دانش آموز کلاس اولی در مدارس استان اردبیل خبر داد.

تحصیل بیش از 21 هزار دانش آموز کلاس اولی در مدارس استان اردبیل

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، احمد ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه امسال ۲۱ هزار و ۳۱۳ نفر دانش‌آموز کلاس اولی در مدارس استان اردبیل تحصیل می‌کنند گفت:سیستم گرمایشی ۵۵ درصد مدارس استان اردبیل استانداردسازی شد.

وی افزود: در آستانه هفته دفاع مقدس قرار داریم که این روزها یادآور حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان دفاع مقدس در هشت سال دفاع مقدس و برگ زرینی در تاریخ کشور است که در قالب آن وظیفه داریم در راستای ترویج این فرهنگ و حرکت شایسته رزمندگان و دلاوران ایرانی اقدام کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: آموزش و پرورش استان اردبیل سال گذشته شاهد توفیقات قابل توجهی در حوزه‌های عمرانی، آموزشی، پرورشی و توزیع مراکز خدماتی بوده است که این دستگاه اجرایی در ارزیابی عملکرد دستگاه برتر شده و از مجموعه دو هزار امتیاز یک هزار و 908 امتیاز را کسب کرده است.

ناصری در ارتباط با سال تحصیلی جدید گفت:  امسال 21 هزار و 313 نفر دانش آموز کلاس اولی در مدارس استان اردبیل تحصیل می‌کنند و پیش‌بینی می‌کنیم که 17 هزار نفر نیز در مقطع  پیش‌دبستانی در استان ثبت‌نام کنند.

وی بیان کرد: 3 هزار و 395 مدرسه برای تحصیل دانش‌آموزان در سطح استان آماده‌سازی شده که 12 هزار و 700 کلاس درس در این مدارس آماده شده و پیش‌بینی می‌کنیم 300 هزار دانش‌آموز در مدارس استان ثبت‌نام کنند که تا به امروز 209 هزار دانش‌آموز ثبت‌نام انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به این که 19 هزار نفر از عوامل اجرایی آموزش و پرورش در حوزه سال تحصیلی جدید فعالیت می‌کنند بیان کرد: ساماندهی مدارس با نشاط سازی مدارس و نوسازی  تجهیزات مدارس استان در دستور کار قرار گرفته و حدود یک میلیارد تومان به نوسازی مدارس تخصیص یافته و در حال حاضر نیز 55 درصد ساختمان مدارس استان اردبیل به سیستم گرمایشی مجهز هستند.

ناصری بیان کرد: 12 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی آموزش وپرورش در سال گذشته بوده که امسال به 20 میلیارد تومان افزایش یافته و امیدواریم بتوانیم پروژه‌های مهم را از این طریق اجرایی کنیم.

وی در ارتباط با نتایج کنکور نیز بیان کرد: گزارشات اولیه حاکی از رشد نتایج کنکور در استان اردبیل دارد که 50 رتبه زیر یک هزار در رشته‌های استان اردبیل در حال حاضر احصا شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 6 هزار و 200 نفر از دانش‌آموزانی که کنکور دادند محصل امسال بودند و مابقی از 18 هزار نفر پشت کنکوری هستند.